Aktualności

Coppi e Bartali: Paluta w odjeździe na 3.etapie

Michał Paluta jechał w ucieczce dnia na 3.etapie Settimana Internazionale Coppi e Bartali, który zakończył się sprintem z przerzedzonego peletonu.

Info: Etap 3, 24 marca, March 24th, Crevalcore – Crevalcore, 171km

Trasa: płaska

Michał Paluta wyrwał się z peletonu po ok. 40 kilometrach jazdy. Wywalczył sobie miejsce w 7-osobowym odjeździe, w którym byli też Remy Di Gregorio (Delko Marseille), Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic), Peter Williams (One Pro Cycling), Cristofer Robin Jurado (Trevigiani Phonix – Hemus 1896), Marco Coledan i Jacopo Mosca (Wilier Triestina). Ta ostatnia dwójka dołączyła do prowadzących nieco później.

Grupy sprinterskie nie miały jednak zamiaru odpuścić okazji na sukces etapowy i trzymały ucieczkę na ok. 2-minutowej smyczy.

40 kilometrów przed metą doszło do pęknięcia w peletonie. Tempo bardzo wzrosło i zapas uciekinierów zaczął szybko spadać. Paluta i reszta atakujących zostali wchłonięci 35km przed końcem, przez połączony peleton.

Wraz ze zbliżającą się „kreską” prędkości nie malały i doszło do kolejnego podziału w stawce. Na czele wyłoniła się 44-osobowa grupa, jednak „pomarańczowi” nie zdołali się do niej zabrać, a później pogoń okazała się nieskuteczna.

Zwycięzca został wyłoniony z tego peletoniku, a najszybszy z niego był Christopher Lawless (Team Sky). Paolo Totò (Sangemini Mg K Vis) i Lorenzo Rota (Bardiani – CSF) uzupełnili podium.

Najlepszym z „pomarańczowych” był Jonas Koch, który zajął 29.miejsce, a najwyżej sklasyfikowany Amaro Antunes, był 51., również tracąc do zwycięzcy 1:06. Przed ostatnim etapem, jazdą indywidualną plasuje się na 20.pozycji, ze stratą 2:48.