Aktualności

Coppi e Bartali: „Pomarańczowi” wygrywają drużynówkę, Rebellin liderem

Ekipa CCC Sprandi Polkowice znakomicie rozpoczęła zmagania w Settimana Coppi e Bartali. Po 2.miejscu Gregi Bole na porannym etapie, Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś wygrali popołudniową jazdę drużynową na czas. Rebellin objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Drużyna była dzisiaj bardzo mocna. Weszliśmy we właściwy rytm i nadaliśmy solidne, szybkie tempo. Mamy teraz koszulkę lidera i zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ją utrzymać do samego końca, do niedzieli. Jutrzejszy i niedzielny etap powinny być najtrudniejsze, ale uważam, że jestem w dobrej formie, mam wsparcie silnej ekipy i jesteśmy w stanie pojechać tu naprawdę po bardzo dobry wynik – powiedział Davide Rebellin.

To była nietypowa, 13-kilometrowa drużynówka. Nietypowa gdyż drużyny były podzielone na dwa 4-osobowa składy. CCC Sprandi Polkowice pojechało w następującym zestawieniu – Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov oraz Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś.

Jako pierwsi na trasę ruszyła „czwórka” z Bole. Pojechali bardzo dobrze i zanotowali najlepszy czas – 15:09. Po 30 ekipach, wciąż znajdowali się na czele tabeli wyników. Co prawda spadli później o kilka oczek, ale „pomarańczowe” barwy ponownie wskoczyły na prowadzenie za sprawą drugiej „czwórki”. Jechało w niej aż trzech mistrzów Polski w jeździe drużynowej – Kurek, Kiendyś i Marycz. Wykręcili oni znakomity czas, 14:49, o 1 sekundę lepszy od prowadzących kolarzy Sky. Nikt nie był w stanie pobić już tego wyniku.

Davide Rebellin, który ukończył poranny etap 1a, na najwyższym miejscu spośród zwycięskiego składu, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz i Adrian Kurek również plasują się w pierwszej „4” generalki, z tym samym czasem co doświadczony Włoch.

Dla zespołu CCC Sprandi Polkowice jest to drugi raz w tym tygodniu, kiedy grupa obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego. Wcześniej koszulkę lidera założył Maciej Paterski, który wygrał 1. etap Volta Ciclista a Catalunya.

Wyniki etapu 1b, Settimana Coppi e Bartali, Gatteo a mare – Gatteo,13,3km

1. CCC Sprandi Polkowice (Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś)

2. Team Sky 0:01

3. MTN-Qhubeka 0:04

10. CCC Sprandi Polkowice (Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov) 0:20