Aktualności

Coppi e Bartali: Rebellin 3. na ostatnim etapie, 5. w generalce

Davide Rebellin zajął 3.miejsce na ostatnim etapie Settimana Coppi e Bartali i zakończył zmagania na 5.pozycji w klasyfikacji generalnej. Etap padł łupem Louisa Meintjensa, który został także zwycięzcą całego wyścig

Dzisiejszy etap był trudny pod względem ukształtowania terenu, więc odpowiadał mojej charakterystyce. Starałem się jechać aktywnie z przodu, wśród najlepszych i zaaowocowało to bardzo dobrym trzecim miejscem. Szkoda piątkowego etapu, gdzie przez deszcz i zimno straciłem sporo czasu w klasyfikacji generalnej, ale jestem zadowolony z 5. pozycji w generalce oraz swojej formy – powiedział Davide Rebellin.

Sam Spokes (Drapac) i Primoz Roglic (Adria Mobil) byli głównymi uciekinierami tego dnia. Wyrwali się z grupy stosunkowo późno, ale zdołali wypracować sobie prawie 4-minutową przewagę. Została ona szybko zniwelowana do minuty. Do mety pozostawało wtedy 63 kilometry. Chwilę później Roglic przyspieszył i zostawił Spokesa z tyłu. Jechał samotnie i powiększył różnicę do 2:40.

Gdy zapas spadł do 2 minut, z peletonu wyskoczył Louis Meintjes (MTN-Qhubeka). Doszedł prowadzącego zawodnika i przez krótki czas jechali w dwójkę. Także Davide Rebellin zaatakował i kontynuował jazdę w grupce pościgowej z Damiano Cunego (Nippo – Vini Fantini) i Freddy’m Montaną (Movistar).

17 kilometrów przed metą Meintjens ruszył samotnie i nie dał się doścignąć do samej mety. Co prawda Davide Rebellin został w końcówce dogoniony przez grupkę z liderem, Ben Swiftem (Sky), ale Włoch zdołał wywalczyć miejsce na podium, tuż za Cunego. Było to piąta w tym tygodnia lokata w pierwszej „3” wywalczona przez kolarza CCC Sprandi Polkowice.

Pomimo mocnej pogoni Swifta, nie zdołał on obronić koszulki i Meintjens został ostatecznym zwycięzcą w klasyfikacji generalnej, z zaledwie 2 sekundami przewagi. Dzięki bardzo dobrej postawie na ostatnim etapie, Davide Rebellin awansował na 5.lokatę w generalce.

Wyniki 4.etapu Settimana Coppi e Bartali, Pavullo – Roccapelago, 152.6km

1. Louis Meintjes (MTN-Qhubeka)

2. Damiano Cunego (Nippo – Vini Fantini) 1:12

3. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

21. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 5:19

23. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

73. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) 24:12

74. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)

75. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

87. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 28:29

DNF Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

 

Końcowa klasyfikacja generalna

1. Louis Meintjes (MTN-Qhubeka)

2. Ben Swift (Team Sky)

3. Matija Kvasina (Team Felbermeyr)

5. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) 2:31

21. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 12:16

37. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice) 21:00

67. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) 41:22

79. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) 46:56

80. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

110. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 1:09:21