Aktualności

Coppi e Bartali: Rebellin stracił koszulkę lidera

Na rozgrywanym w trudnych warunkach etapie Settimana Coppi e Bartali, Davide Rebellin musiał uznać wyższość swoich rywali i stracił koszulkę lidera wyścigu. Pierwszy na mecie był Ben Swift (Sky) i objął prowadzenie w generalce

Na grupie CCC Sprandi Polkowice, jako właścicielu koszulki lidera, spoczywał obowiązek kontroli tempa w peletonie i pilnowania przewagi ucieczki. Grupka, która tego dnia się oderwała liczyła 7 kolarzy i jechali w niej Andrea Piechele (Bardiani-CSF), Manuel Belletti (Southeast), Giacomo Berlato (NIPPO – Fantini), Preben Van Hecke (TopSport Vlaanderen – Baloise), Klemen Stimulak (Adria Mobil), Nicola Gaffurini (MGKVis – Norda) i Davide Ballerini (Unieuro – Wilier). „Pomarańczowi”, którzy za sprawą Jarosława Marycza, Adriana Kurka i Tomasza Kiendysia, zajmowali także pozostałe trzy pierwsze miejsca w czołowej „4” klasyfikacji generalnej, prowadzili grupę. Utrzymywali przewagę na poziomie ok.2:30. Sporą rolę odgrywała tego dnia pogoda, gdyż było zimno i deszczowo.

Piechale i Berloto odpadli z czołówki, a z prowadzącej „5” na samotny atak zdecydował się Gaffurini. Później dojechał do niego Belletti. Dwójka ta została wchłonięta przez peleton 25 kilometrów przed metą.

Na ostatnim podjeździe przyspieszyła trójka Ben Swift, Francesco Manuel Bongiorno i Matija Kvasina. Problemy na tym wzniesieniu miał Davide Rebellin i na szczycie zameldował się 35 sekund za prowadzącym trio.

W samej końcówce zaatakował Swift i odniósł solowe zwycięstwo. Kvasina był drugi, a Bongiorno trzeci. Rebellin przyjechał z ponad 2-minutową stratą i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Swifta. Włoch zajmuje obecnie 14.miejsce ze stratą 2:33.

Wyniki 2. etapu Settimana Coppi e Bartali, Cesenatico – Sogliano al Rubicone, 156.2km

1. Ben Swift (Team Sky)

2. Matija Kvasina (Team Felbermayr – Simplon Wels)

3. Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani – CSF Pro Team)

21. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) 2:24

36. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 7:42

63. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice) 16:22

72. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) 17:51

92. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) 23:45

93. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

96. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

148. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 36:49