Aktualności

Coppi e Bartali: Skuijns nowym liderem wyścigu

Trzeci, najtrudniejszy etap wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali padł łupem Tomsa Skuijnsa. „Pomarańczowi” przyjechali na dalszych pozycjach. 

Info: 24 marca, Riccione – Sogliano sul Rubicone, 130km

Trasa: pofałdowana, trzy ciężkie rundy w drugiej fazie zmagań

 settimana-internazionale-coppi-e-bartali-2017-stage-2-1489493233

 

 

Po zwycięskiej jeździe drużynowej, ekipa CCC Sprandi Polkowice przystąpiła do 2.etapu z myślą o walce o koszulkę lidera dla Jana Tratnika. Zajmował on 3.miejsce, ze stratą 12 sekund do lidera. Tuż za nim, z tym samym czasem był też Adrian Kurek.

Dosyć wcześnie, bo już po kilku minutach od startu, uformowała się 7-osobowa ucieczka. Znaleźli się w niej  Massimo Rosa (Italia), Julen Amezqueta (Wilier- Selle Italia), Giacomo Berlato (Nippo- Fantini), Jon Irizari (Caja Rural – RGA), Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Michele Scartezzini (MGKvis – Olmo), Didier Santosque (Strongman).

Peleton, w którym aktywnie z przodu jechali „pomarańczowi”, nie pozwolił jej odjechać za daleko, pilnując by przewaga nie przekroczyła 3 minut.

Na pagórkowatej rundzie wokół Sogliano sul Rubicone zaatakował Feillu, zostawiając wszystkich swoich towarzyszy ucieczki. Jego przygoda na czele trwała najdłużej, ale zakończyła się 32 kilometry przed metą, gdy doścignął go przerzedzony, 52-osobowy peleton. Chwilę później swoją akcję przeprowadzili David Lopez (Team Sky) i Mattia Cattaneo (Androni Sidermec), jednak ta próba również skazana była na niepowodzenie.

Na finałowym wzniesieniu, zgodnie z oczekiwaniami, rozpoczęły się bardzo zdecydowane ataki, a stawka się rozszarpała. Po serii przyspieszeń wyłoniła się czołowa „8”, z której wyłoniony został zwycięzca. Niestety zabrakło w niej „pomarańczowych”.

Na finałowym kilometrze mocnym atakiem z prowadzącej grupki popisał się Tom Skujins (Cannondale Drapac) i wjechał na metę 7 sekund przed rywalami, obejmując prowadzenie w wyścigu. Jako drugi zameldował się Arnold Jeannesson (Fortuneo Vital Concept), a trzeci Matteo Busato (Wilier – Selle Italia). Jan Tratnik przyjechał ze stratą ponad 9 minut, spadając w generalce na 52. miejsce.

Wyniki