Aktualności

Coppi e Bartali: Stosz w ucieczce, Antunes wciąż wysoko w generalce

Patryk Stosz zameldował się w ucieczce dnia na 2., najtrudniejszym etapie włoskiego wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, a Amaro Antunes zachował szanse na wysokie miejsce w generalce.

Info: Etap 2, 23 marca, Riccione- Sogliano al Rubicone, 130km

Trasa: pagórkowata (podjazd pod Ville di Monte Tiffy pokonywany 3-krotnie, śr. 7%, max. 16%)

To był krótki, ale bardzo ciężki i intensywny etap, z górzystą rundą w finałowej części wyścigu. Bardzo ważne było wysłanie swojego przedstawiciela do ucieczki, by nie być zmuszonym do pogoni i by do decydującego fragmentu przyjechać z jak największą ilością zaoszczędzonej energii. Grupie CCC Sprandi Polkowice ta sztuka się udała, dzięki obecności w 6-osobowym odjeździe Patryka Stosza.

Grupa zasadnicza nie pozwalała jednak grupce z Polakiem odjechać za daleko i różnica utrzymywała się na poziomie ok. 2:15.

Podczas pierwszej wspinaczki pod Ville di Monte Tiffy, Stosz stracił kontakt z czołówką, która na szczycie wzniesienia miała wciąż minutę przewagi nad peletonem. Gdy góra była pokonywana po raz drugi zaczęły się zdecydowane ataki z grupy goniącej, co zaowocowało złapaniem uciekinierów i przerzedzeniem stawki do zaledwie 35 kolarzy. Wśród nich był Amaro Antunes.

Ostatni podjazd rozszarpał czołówkę jeszcze mocniej, a z przodu wyłoniła się 7-osobowa grupka. Dojechała ona do mety, a najszybszy w końcówce był z niej Bauke Mollema (Trek- Segafredo). Pokonał on Diego Rosę (Team Sky) i Giulio Ciccone (Bardiani CSF). Amaro Antunes zameldował się na 29.miejscu, 1:28 za zwycięzcą. Jest dzięki temu na dobrej pozycji w generalce przed niedzielną czasówką – 17.miejsce (1:42 straty do nowego lidera, Rosy).