Aktualności

Coppi e Bartali: Ulissi zwycięzcą 2.etapu, Rebellin szósty

Diego Ulissi z ekipy Lampre Merida po samotnym ataku, został zwycięzcą 2. etapu Settimana Ciclistica Internazionale di Coppi e Bartali. Davide Rebellin finiszował na wysokim 6. miejscu.

Podczas drugiego etapu wyścigu Settimana Ciclistica Internazionale Coppi e Bartali, kolarze na 162 kilometrowej trasie z Gatteo do Sogliano al Rubicone musieli po raz pierwszy zmierzyć się z górami. Mieli do pokonania dość trudny, kilkukilometrowy podjazd pod La Ville Monte Tiffi, który podjeżdżali aż pięciokrotnie. Na szczycie podjazdu organizatorzy umiejscowili górska premię która była punktowana na pierwszym i trzecim okrążeniu.


Pierwsze 30 kilometrów trasy prowadziło po płaskim, a kiedy rozpoczęły się pierwsze wzniesienia z peletonu odjechała piątka kolarzy do których po samotnym ataku z peletonu, dołączył kolejny kolarz. Szóstka uciekinierów jechała dość zgodnie wypracowując przewagę sięgającą ponad 4 minuty. W ucieczce jechali: Peter Kusztor (Utensilnord), Amaro Anutes (Ceramica Flaminia), Lukas Postlberger (Gourmetfein Simplon), Cesare Benedetti (NetApp Endura), Luke Keough (UnitedHealtcare) i Dominique Cornu (Topsport Vlaanderen).

Dwukrotnie pokonali razem podjazd pod Monte Tiffi, walcząc między sobą o punkty na pierwszej górskiej premii. Tymczasem jadący z tyłu peleton został dość mocno uszczuplony i podzielony na mniejsze grupy.

Na przedostatnim podjeździe, na czele pojawiła się niewielka grupa kolarzy, która spowodowała likwidację ucieczki. Bardzo aktywnie jechali m.in. Damiano Cunego (Lampre-Merida) i Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Ostatnie kilometry do mety to samotny atak z grupy 10 kolarzy, zawodnika Lampre-Merida, Diego Ulissi.

Wykorzystując ostatni podjazd do Monte Tiffi, niepostrzeżenie zaatakował Ulissi i na szczycie uzyskał przewagę 9 sek. W pogoń za nim ruszył Rubiano Chavez (Androni-Giocattoli ). Tuż za nimi podążał Damiano Cunego (Lampre-Merida). Po pokonaniu szczytu podjazdu trasa prowadził już tylko do mety. Ulissi zdołał powiększyć przewagę do 34 sekund i jako pierwszy minął linię mety w Sogliano al Rubicone. Drugi był Rubiano Chavez (Androni-Giocattoli ) a trzeci Damiano Cunego (Lampre-Merida).

Ze stratą 1 min. 15 sek. do zwyciężcy, linie mety minął Davide Rebellin, zajmując 6. miejsce.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera, którym został zwycięzca dzisiejszego etapu, Diego Ulissi (Lampre Merida). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) ze strata 1:40, zajmuje 4.miejsce w generalce.

 

Wyniki 2. etapu wyścigu, Gatteo – Sogliano al Rubicone 162,3 km

1. Diego Ulissi (Lampre Merida) 4:33:23

2. Miguel Rubiano Chavez (Androni 0:34

3. Damiano Cunego (Lampre Merida) 1:11

6. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) 1:15

83. Marek Rutkiewicz 18:49

113. Mateusz Taciak 19:12

129. Jarosław Marycz 21:23

154.Bartłomiej Matysiak 23:38

164. Adrian Kurek

167. Grzegorz Stępniak 23:51

DNF Jacek Morajko

 

Klasyfikacja generalna po 2.etapie

1. Diego Ulissi (Lampre Merida)

2. Miguel Rubiano Chavez (Androni 0:58

3. Damiano Cunego (Lampre Merida) 1:17

4. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) 1:40

źródło mapek: www.gsemilia.it