Aktualności

Cyclassics Hamburg: Kolarze CCC Sprandi Polkowice wśród najaktywniejszych

„Pomarańczowi” byli niezwykle aktywni w wyścigu zaliczanym do UCI World Tour, Cyclassics Hamburg, biorąc udział w praktycznie każdej akcji. Atakowali Kamil Małecki, Jonas Koch oraz Jan Tratnik.

Info: 20 sierpnia, Hamburg – Hamburg, 220,9km

Trasa: płaska, pofałdowana końcówka

Przebieg etapu

Kamil Małecki oderwał się na początku zmagań, a do niego dołączył tylko jeden zawodnik, Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo). W pewnym momencie mieli oni ponad 8 minut przewagi, jednak peleton szybko zabrał się do pogoni, kasując ten odjazd 50km przed metą.

W następnej próbie wziął udział kolejny z „pomarańczowych”, Jonas Koch. Silvan Dillier (BMC Racing) i Truls Korsaeth (Astana) zabrali się z nim i przez kolejnych 30 kilometrów trójka ta prowadziła w wyścigu. Została ona doścignięta na szczycie ostatniego podjazdu dnia, 13km przed metą przez atakujących z grupy zasadniczej kolarzy. Wśród nich był m.in. Jan Tratnik.

Na finałowe 10 kilometrów „pomarańczowi” wjechali zatem z dwoma przedstawicielami w pierwszej, ok. 20-osobowej grupie. Peleton tracił wtedy jednak tylko kilkanaście sekund i zdołał zorganizować się na tyle, by doścignąć prowadzących 5km przed „kreską”. Tratnik spróbował wtedy jeszcze jednej akcji, tym razem solowej, ale została ona szybko zneutralizowana.

O wszystkim zadecydował sprint, a w nim najszybszy był Elia Viviani (Team Sky), który wykorzystał bardzo dobre rozprowadzenie kolegów. Za nim finiszowali Arnaud Demare (FDJ) I Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo). Koch uplasował się na 26. miejscu.

Wyniki