Aktualności

„Cyklomaniak” z CCC Team i gminą Polkowice

6 grudnia, na terenie szkoły podstawowej nr. 3 w Polkowicach odbyły się zawody rowerowe dla dzieci „Cyklomaniak” zorganizowane  przy współpracy CCC Team i szkoły podstawowej nr 3 w Polkowicach. Pomysłodawcą imprezy byłą gmina  Polkowice, która od lat wspiera wszelkie inicjatywy promujące sportowy tryb życia wśród mieszkańców. 

CCC Team reprezentowany był przez Jakuba Kaczmarka, Jakuba Oborskiego, Bartka Kuśmirka oraz Mariusza Kozieł. Na miejscu wsparcia udzielili nam nauczyciele WF, Maciej Juszczak i Sebastian Rudnicki.

Do rywalizacji stanęło szesnaście czteroosobowych reprezentacji klasowych z polkowickich szkół podstawowych 1 i 3 oraz gimnazjum nr 1. Zawodnicy byli głośno dopingowani przez swoich kolegów, którzy szczelnie wypełnili halę sportową.

Zawody miały charakter drużynowy i składały się z dwóch konkurencji. Na początek uczniowie sprawdzali swoje siły na trenażerach, gdzie o wyniku decydował pomiar mocy. Następnie do pokonania był tor przeszkód, gdzie liczono nie tylko czas przejazdu, ale też poprawność pokonywania przeszkód. Jak się okazało ta konkurencja przysporzyła uczestnikom najwięcej trudności, gdyż tylko jednej osobie udało się bezbłędnie pokonać cała trasę. Po zsumowaniu wyników z obu części zwycięzcami okazali się reprezentanci klasy 7C ze szkoły podstawowej nr 3.