Aktualności

Czech Cycling Tour: 8.miejsce Stępniaka na drugim etapie wyścigu

Martin Mortensen (Cutl Energy Vital Water) po udanej ucieczce został zwycięzcą 2.etapu wyścigu Czech Cycling Tour (kat. 2.2). Grzegorz Stępniak reprezentujący ekipę narodową Polski, finiszował na 8.miejscu.

Podczas 2. etapu wyścigu Czech Cycling Tour kolarze rywalizowali na 157 kilometrowej trasie która prowadziła z Ołomuńca do Mohelnic. Mimo, że znajdowały się na niej cztery górskie premie, to odcinek ten nie należał do najtrudniejszych.

Po wielu atakach które rozpoczęły się zaraz po starcie kolarzy w Ołomuńcu w końcu odjechała czwórka kolarzy. W ucieczkę zabrali się: Nicolas Baldo (Team Vorarlberg), Maros Kovác (Dukla Trencin Trek), Martin Mortensen (Cult Energy Vital Water) i Ike Groen (Cyclingteam de Rijke).

Czwórka uciekinierów rozpoczęła bardzo zgodną współpracę co przy dość pasywnej jeździe peletonu dało im szybko dość znaczą przewagę. Kiedy osiągnęła ona 12 minut w peletonie rozpoczęła się intensywna pogoń, którą zainicjowały ekipy BDC MarcPol i reprezentacja Polski z kolarzami CCC Polsat Polkowice. Wraz ze zbliżaniem się kolarzy do mety, przewaga uciekającej czwórki zaczęła się dość szybko zmniejszać ale niestety ucieczki nie zdołano zlikwidować.

Uciekinierzy rozegrali finisz między sobą. Najlepszym okazał się Martin Mortensen, który wyprzedził Marosa Kováca i Nicolasa Baldo.Peleton dojechał do mety z prawie 4-minutową stratą. Najlepszym z Polaków okazał się Eryk Latoń (BDC MarcPol), który finiszował na szóstym miejscu. Na 8.miejscu linię mety przejechał Grzegorz Stępniak (reprezentacja Polski).

Liderem klasyfikacji generalnej został Ike Groen (Cycling Team De. Rijeke).

 

Wyniki 2. etapu, Ołomuniec – Mohelnice (157,6 km):

1. Martin Mortensen (Cult Energy Vital Water) 3:47:48

2. Maros Kovac (Dukla Trencin Trek)

3. Nicolas Baldo (Team Vorarlberg) 00:02

8. Grzegorz Stępniak (Reprezentacja Polski) 03:43

26. Marycz Jaroslaw

31. Rutkiewicz Marek

38. Kiendyś Tomasz

49. Adrian Kurek

76. Taciak Mateusz

 

info: A.Dyszyński