Aktualności

Czech Cycling Tour: Hirt tuż za podium na „królewskim” etapie  

„Pomarańczowi” jechali niezwykle aktywnie w końcówce 3.etapu Czech Cycling Tour i ostatecznie dwóch z nich finiszowało w czołowej „6”.

Info: 12 sierpnia, Mohelnice – Sternberk, 186,4km

Trasa: górzysta (6 kategoryzowanych podjazdów)

Przebieg etapu

Najtrudniejszy etap wyścigu rozpoczął się od uformowania 4-osobowej ucieczki, w której znaleźli się Tomas Buchacek (Elkov-Author), Matthias Krizek (Tirol Cycling Team), Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team) i Michele Scartezzini (Sangemini – MG.Kvis). Wypracowali oni ponad 4 minuty przewagi i była ona kontrolowana przez grupę lidera, Bora-Hansgrohe, a także CCC Sprandi Polkowice.

Atakujący utrzymali się na czele do 30 kilometra od końca, gdy zostali doścignięci zaraz po wjeździe na rundy wokół miejscowości Sternberk. Chwilę później swój ruch wykonał Felix Grossschartner, a z nim zdołał się zabrać jedynie jego rodak Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels) oraz Paweł Cieślik (Elkov-Author). Peleton tego trio nie odpuścił, kasując odjazd 10km przed metą.

Kolejna akcja okazała się być tą skuteczną, a wśród atakujących był Jan Hirt. 12.kolarz Giro d’Italia ruszył do przodu w towarzystwie Jana Barty (Bora-Hansgrohe), Josefa Cerny’ego (Elkov-Author) i Rasmusa Guldhammera (Team Veloconcept). Czwórka ta kilka razy się rozsypywała, by ponownie się łączyć. Na finałowym zjeździe kilkanaście metrów zyskał Barta, ale Cerny zdołał „zespawać” tę różnicę i ograć na finiszowych metrach swojego rodaka. Trzeci na „kresce” był Guldhammer, a Hirt zameldował się jako 4.

Ostatni podjazd, którego szczyt znajdował się tylko 7 kilometrów przed metą, mocno przerzedził grupę zasadniczą. Jan Tratnik należał jednak do najmocniejszych w grupie i razem z Silvo Herklotzem (BORA – hansgrohe) był bliski dołączenia do prowadzących. Ostatecznie Słoweniec przyjechał na 6.miejscu, razem z Hirtem, a Niemiec był 5.

Po 3. etapie Tratnik spadł o jedno oczko w generalce, ale wciąż utrzymuje miejsce na podium – 3. Prowadzi również w klasyfikacji punktowej. Natomiast Michal Schlegel, który w Sternberku był 35., awansował na 9. lokatę w ogólnym zestawieniu i objął prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej.

Wyniki