Czech Cycling Tour: Mateusz Taciak kończy wyścig na 15.miejscu

Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels) został zwycięzcą ostatniego etapu Czech Cycling Tour. 5.miejsce zajął Mateusz Taciak reprezentujący ekipę narodowa Polski. Klasyfikację generalną wygrał Martin Mortensen (Cult Energy Vital Water).

Podczas ostatniego etapu wyścigu Czech Cycling Tour (kat. 2.2) kolarze pokonywali 145 kilometrową, dość mocno pagórkowatą trasę, która prowadziła z Ołomuńca i kończyła się finiszem w miejscowości Dolany.

Od samego startu peletonu w Ołomuńcu kolarze narzucili dość ostre tempo jazdy. Było mnóstwo ataków, które w końcu zakończył się odjazdem szóstki kolarzy. Uciekinierzy uzyskali nieznaczną przewagę ale w peletonie nie było przyzwolenia by mogli dalej kontynuować jazdę. Odjazd został skasowany. Kolejne ataki i próby rozerwania peletonu nie przynosiły zamierzonych rezultatów.

Na ostatnich kilometrach etapu, peleton został mocno przerzedzony a na przedzie jechała kilkunastoosobowa grupa w której m.in. jechał Mateusz Taciak (reprezentacja Polski). Właśnie z tej grupy rozegrano finisz, którego zwycięzca został Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels).

Na piątym miejscu finiszował Mateusz Taciak (reprezentacja Polski).

Klasyfikację generalną wygrał Martin Mortensen (Cult Energy Vital Water).

Z kolarzy CCC Polsat Polkowice, którzy startowali w wyścigu jako reprezentacja Polski, najwyżej sklasyfikowanym został Mateusz Taciak, który zajął 15.miejsce.