Czech Cycling Tour: „Pomarańczowi” rozpoczynają ściganie od 3. miejsca w TTT

Grupa CCC Sprandi Polkowice zajęła trzecie miejsce w jeździe drużynowej na czas, otwierającej zmagania w Czech Cycling Tour.

Etap rozpoczynający czeskie ściganie liczył 20 kilometrów. W pierwszej połowie trasy wokół Unicova, znajdował się niewielki podjazd i było to tego dnia jedyne terenowe „utrudnienie” dla kolarzy.

Zawodnicy polkowickiej ekipy – Nikolay Mihaylov, Josef Cerny, Jan Hirt, Bartłomiej Matysiak, Piotr Brożyna, Sylwester Szmyd i Stefan Schumacher – zjechali z rampy startowej o 17:40. Wjechali na metę dokładnie 24 minuty później. Nie udało im się co prawda pobić czasu prowadzącej drużyny Bora-Argon 18, ale uplasowali się tuż za nią, ze stratą 12 sekund.

Na trasie były wtedy jeszcze dwa zespoły – RusVelo oraz należąca do UCI WorldTour, grupa Etixx-Quick Step. Ci drudzy pojechali najszybciej z całego towarzystwa i wygrali jazdę drużynową. CCC Sprandi Polkowice zajęło ostatecznie trzecią lokatę, z czasem gorszym od rezultatu zwycięzców tylko o 22 sekundy.

Pierwszym liderem wyścigu został Zdenek Stybar, który jako pierwszy ze zwycięskiej ekipy przekroczył linię mety.