Czech Cycling Tour: szósty czas przejazdu ekipy Reprezentacji Polski

Ekipa Metec-TKH Continental Cyclingteam odniosła zwycięstwo na 1.etapie wyścigu Czech Cycling Tour (kat.2.2), którym była drużynowa jazda na czas. Reprezentacja Polski w której jedzie sześciu kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, wywalczyła 6. miejsce.

W pierwszym dniu wyścigu Dookoła Czech, rozegrano jazdę drużynową na czas. Przed zawodnikami 22.ekip kolarskich które przystąpiły do rywalizacji, czekała 21-kilometrowa trasa ze startem i metą w Morawskiej Trebovi.

Najlepszy czas przejazdu wykręciła holenderska ekipa Metec-TKH Continental Cyclingteam, która pokonała dystans w 25 min. 15 sek. O 19 sekund dłużej pokonywała trasę czasówki rosyjska ekipa Itera-Katusha. Trzeci czas przejazdu uzyskała ekipa Cyclingteam de Rijke, która jedynie o setne sekundy była gorsza od ekipy Itara-Katusha.

Ekipa reprezentująca Polskę, w składzie której jechali: Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak (wszyscy CCC Polsat Polkowice) oraz Konrad Dąbkowski (ActiveJet) pokonała dystans czasówki w czasie gorszym od zwycięskiej ekipy o 31 sekund, co dało jej, wysokie 6.miejsce.

Liderem wyścigu po drużynowej jeździe na czas został zawodnik zwycięskiej ekipy, Brian Van Goethem.

Wyniki 1. etapu Moravská Třebová – Moravská Třebová (21 km, drużynowa jazda na czas):