Aktualności

Czech Cycling Tour: Trzecie miejsce „pomarańczowych” w drużynówce  

CCC Sprandi Polkowice rozpoczęło Czech Cycling Tour od trzeciego miejsca w jeździe drużynowej na czas.

Info: 10 sierpnia, Unicov – Unicov, 18,6km (TTT)

Trasa: płaska

Czech-Cycling-Tour-17---Profile-Stage-1-PNG

Przebieg etapu

„Pomarańczowi” rozpoczęli wyścig stosunkowo spokojnie, osiągając na pierwszym i jedynym punkcie pomiaru czasu 4. wynik. Zespół w składzie Jan Tratnik, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Michal Schlegel, Frantisek Sisr, Piotr Brożyna i Łukasz Owsian cały dystans 18,6 kilometra, pokonał w 20:38, co oznaczało 3.miejsce na etapie. Przed polkowicką grupą uplasowały się jedynie ekipy Elkov-Author oraz Bora-Hansgrohe.

Straciliśmy zaledwie 6 sekund do pierwszej drużyny i 3 do drugiej. Wszyscy zawodnicy pojechali bardzo ładnie, równo, zgodnie z założeniami. Tylko Jan Hirt, który nie czuje się najlepiej w jeździe na czas, miał jechać na kole. Pozostała szóstka dawała mocne zmiany – mówił po wyścigu dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Tomasz Brożyna.

Wszyscy nasi kolarze przyjechali na metę razem, bez strat, więc jesteśmy w dobrej sytuacji przed kolejnymi etapami. Mamy silny, wyrównany skład, więc następne dni pokażą, kto będzie ostatecznym liderem na klasyfikację generalną. Jest w naszym zespole kilku zawodników, których stać na dobry wynik. Można powiedzieć, że mamy już w ręce kilka asów i czekamy tylko na rozdanie. Porozmawiamy z kolarzami o ich odczuciach podczas drużynówki oraz formie, i na spokojnie ustalimy taktykę na jutro i kolejne etapy. Szczególnie istotny będzie ten trzeci, który powinien wykrystalizować generalkę. 

Wyniki