Aktualności

Czech Tour: Modolo wygrywa, De la Parte najwyżej

Sacha Modolo (Lampre Merida) wygrał 2.etap Czech Cycling Tour. Jako, że CCC Sprandi Polkowice startuje w Czechach bez sprintera, najwyżej na mecie uplasował się góral, Victor de la Parte, który był 42.

Etap liczył 177 kilometrów i poprowadził kolarzy z Ołomuńca do Unicova. Na trasie było kilka podjazdów, ale usytuowane one były w pierwszej fazie rywalizacji. Końcowe 50 kilometrów były płaskie, więc finisz z grupy był najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

W ucieczce dnia znalazło się 6 kolarzy, jednak bez „pomarańczowych”. Przez długi czas na czele pedałowali Alessandro Malaguti (Unieuro-Wilier), Philipp Walsleben (Beobank-Corendon), Sven Van Luijk (Parkhotel Valkenburg), Rémi Cavagna (Klein Constantia), Adam Stachowiak (Verva ActiveJet) i Artem Ovechkin (Gazprom-Rusvelo). Peleton trzymał ich na ok. 3-4-minutowej „smyczy” i pilnował, by w każdej chwili można było ich doścignąć.

Akcję udało się skasować i o wszystkim zadecydował masowy sprint. W nim zwyciężył Sacha Modolo (Lampre Merida), który pokonał nowego lidera wyścigu, Woutera Wipperta (Cannondale-Drapac). Trzeci był Matteo Malucelli (Unieuro Wilier).

Victor de la Parte był najszybszym z pozbawionego sprinterów składu CCC Sprandi Polkowice, zajmując 42.lokatę. Utrzymał też wysoką, 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.