Aktualności

Czołowa “10” dla Sisra w Schaal Sels

Kolarze CCC Sprandi Polkowice odnotowali kolejny aktywny występ w belgijskiej imprezie. W Schaal Sels byli oni bardzo widoczni na czele, a na mecie w pierwszej „10” zameldował się Frantisek Sisr.  

Info: 26 sierpnia, Merksem – Merksem, 184,7km

Trasa: płaska (14 rund, 13,1km każda)

Schaal Sels znany jest w świecie kolarskim ze swojej bardzo nietypowej, wręcz przełajowej trasy. Tak przynajmniej było w poprzednich latach. W tym jednak sezonie, impreza rozgrywana była na szosie, na ulicach belgijskiego Merksem.

Pomimo bardziej tradycyjnej formuły, był to wyścig wypełniony akcjami, a sytuacja na czele ciągle się zmieniała. Peleton dzielił się kilkukrotnie, by po chwili znowu się połączyć. Kolarze CCC Sprandi Polkowice jechali bardzo aktywnie i gdy tylko odjeżdżała jakaś groźniejsza grupka, ktoś z „pomarańczowych” był wśród prowadzących.

Paweł Bernas, triumfator Great War Remembrance Race sprzed kilku dni, ponownie był w głównej ucieczce, odrywając się 78km przed metą wraz piątką innych zawodników. Tym razem jednak nie utrzymała się ona do mety. Peleton, zredukowany do ok. 40-50 kolarzy, wchłonął jego grupkę na ostatnich 20 kilometrach.

Szyki sprinterom próbował jeszcze popsuć jeden atakujący, ale ta solowa próba została skasowana 800m przed kreską. Wtedy na czele jechało aż 4 kolarzy CCC Sprandi Polkowice, którzy ustawili pociąg dla swojego lidera, Frantiska Sisra. Czech został jednak zamknięty, nie był w stanie walczyć o podium i zajął ostatecznie 9. miejsce. Wygrał Thimothy Dupont, przed swoim kolegą z ekipy, Alfdanem De Deckerem i Christophe Noppem.