Aktualności

Czterech kolarzy CCC w składzie na Tour de Pologne

Selekcjoner kadry , Piotr Wadecki, podał ośmioosobowy skład reprezentacji Polski, która weźmie udział w 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

W wyścigu, który rozpocznie się 10 lipca w Karpaczu wystartują: Bartosz Huzarski (Team Netapp), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) oraz Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team), którzy będą liderami ekipy od początku wyścigu. – Na nich stawiam – powiedział Piotr Wadecki. – Oni od początku wyścigu będą liderami naszej reprezentacji, a dopiero trasa zweryfikuje, który z nich będzie najlepiej radził sobie w klasyfikacji generalnej i wtedy cały zespół skupi się na pomocy mu.

W składzie znaleźli się także: Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) oraz Damian Walczak (BDC MarcPol).

W reprezentacji wystartować miał Paweł Poljański, ale jak wcześniej informowaliśmy, jego klub w ostatniej chwili zmienił zdanie, bez podania przyczyny.

Warto dodać, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana w roku 2003. Ostatnie etapowe zwycięstwo wywalczył Marek Rutkiewicz w 2004 roku.

Skład kadry narodowej na 69. TdP

Bartosz Huzarski (Team Netapp)
Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team)
Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team)
Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
Damian Walczak (BDC MarcPol)

 

źródło: s24.pl