Dariusz Batek trzeci na kryterium w Dzierżoniowie.

Zwycięzcą Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Dzierżoniowie, został zawodnik ekipy BDC MarcPol, Damian Walczak. Na trzeciej pozycji kryterium ukończył kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Dariusz Batek.

W ekstremalnych warunkach pogodowych, przy gwałtownych podmuchach wiatru z opadami deszczu ze śniegiem a na dodatek przy bardzo niskiej temperaturze, przyszło zawodnikom elity przystąpić do ścigania podczas ulicznego kryterium w Dzierżoniowie. Kiedy zawodnicy pokonywali kolejne okrążenia a warunki pogodowe stawały się coraz gorsze, sędziowie postanowili skrócić dystans kryterium o połowę. Ostatecznie kolarze pokonali 30 rund po 1500 metrów każda.

Na starcie kryterium stanęło ponad 100 kolarzy z wszystkich polskich ekip zawodowych a także zawodnicy klubów amatorskich. Z powodu bardzo złych, prawie zimowych warunków pogodowych, już w trakcie ścigania wielu kolarzy zjeżdżało z trasy a walkę o zwycięstwo ukończyło jedynie 29 kolarzy.

Podczas kryterium bardzo aktywnie jechali kolarze ekipy BDC z którymi podjęli walkę kolarze CCC Polsat Polkowice. W jednej z pierwszych akcji z niewielkiego peletonu odjechali Damian Walczak i Piotr Gawroński. Nie trwało to zbyt długo, gdyż doskoczyli do nich kolejni kolarze i na czele jechała kilkunastoosobowa grupa. Kiedy po raz drugi zaatakował Walczak, doskoczył do niego kolejny zawodnik CCC, Bartłomiej Matysik. Peleton stawał się coraz mniej liczny a gdy było coraz bliżej mety ponownie zafiniszował kolarz BDC Damian Walczak i to on został zwycięzcą kryterium.
Na mecie pokonał swojego drużynowego kolegę, Adama Wadeckiego i dwóch zawodników CCC Polsat Polkowice: Dariusza Batka i Bartka Matysiaka.

Wyniki Kryterium

1. Damian Walczak (BDC MarcPol)
2. Adam Wadecki (BDC MarcPol)
3. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice)
4. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

17. Grzegorz Stępniak
22. Mateusz Taciak
25. Paweł Charucki

W niedzielę, 01.04.br. inauguracja sezonu szosowego w Polsce – wyścig Ślężański Mnich w Sobótce.