Aktualności

Dariusz Batek wygrywa w Gdańsku Skandia Maraton Lang Team.

Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) zwyciężył podczas czwartej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku.

Duże emocje wzbudził rozgrywany w Gdańsku wyścig mężczyzn czwartej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Od startu było mocne tempo i nikt się nie oszczędzał. Jako pierwsi odczuli to Krzysztof Krzywy i Przemysław Ebertowski, z grona kolarzy uważanych za faworytów. Po pierwszej rundzie na czele jechała 9-osobowa grupa, która na kolejnych kilometrach jeszcze topniała.

Bez wątpienia najmocniejszy tego dnia był Dariusz Batek, który odjechał na końcówce ostatniej rundy i pewnie przyjechał na pierwszym miejscu. Za jego plecami na mecie zameldowała się dwójka HP-Sferis: lider Pucharu Polski Bartosz Banach i Wojciech Halejak.

Zaatakowałem 7 kilometrów przed metą i udało się odjechać. Trasa była bardzo fajna i wymagająca. Nie będę ukrywał, że chcę powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dlatego na pewno pojawię się na kolejnych edycjach – zapowiedział Dariusz Batek.

Kolejna edycja PP Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 22 lipca 2012 roku w Bytowie.

źródło: s24.pl