Aktualności

Dariusz Batek wygrywa w Rzeszowie Skandia Maraton Lang Team

Dariusz Batek z ekipy CCC Polsat Polkowice wygrał przedostatnią edycję Pucharu Polski w Rzeszowie w ramach Skandii Maraton Lang Team.

Solus-Miśkowicz przełamała zwycięską passę Magdaleny Sadłeckiej z CCC Polkowice. Wyprzedziła swoją rywalkę o minutę, ale Sadłecka może być zadowolona, gdyż objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Liderka dotychczasowa Pucharu Polski Magdalena Hałajczak z Corratec Team została niesklasyfikowana.

W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny był Dariusz Batek. Już na początkowych kilometrach urwał wszystkich rywali z wyjątkiem Wojciecha Halejaka z HP-Sferis, który jednak na kolejnym podjeździe podzielił los pozostałych. Batek przejechał samotnie 60 kilometrów i z ogromną przewagą dotarł na metę.

Zaatakowałem na podjeździe szutrowym i za moimi plecami utrzymał się jedynie Halej. Później przyspieszyłem na kolejnym podjeździe na szosie i zostałem sam. Cały dystans dawałem z siebie praktycznie wszystko, gdyż nie wiedziałem jaką mam przewagę nad rywalami – powiedział Batek.

Za jego plecami przyjechali kolarze HP-Sferis: Halejak i Bartosz Banach. Banach utrzymał liderowanie w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team, ale w lepszej sytuacji przed finałową edycją jest Batek.

 

źródło: www.skandiamaraton.pl