Aktualności

Dariusz Batek zwycięzcą Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team

Dariusz Batek z ekipy CCC Polsat Polkowice wygrał finałową edycję Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team, czym przypieczętował sukces w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Trasa nie sprzyjała spektakularnym i długim odjazdom, dlatego wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Zaatakowałem 500 metrów przed metą i udało mi się wygrać. Moim celem było triumfowanie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i to się udało – powiedział na mecie Dariusz Batek.

W połowie drugiej rundy odjechała trzyosobowa grupka z Batkiem, Bartoszem Banachem (HP-Sferis) i Arturem Korcem (Centrum Rowerowe Algida). Za nimi podążała kolejna większa grupa, ale nie byli w stanie zlikwidować tego odjazdu. Drugie miejsce na mecie zajął Banach, a trzeci był Korc. – Jestem zadowolony, nic więcej nie mogłem zrobić. Dariusz był po prostu silny – powiedział dotychczasowy lider Pucharu Polski Bartosz Banach.

W klasyfikacji generalnej triumfował Dariusz Batek przed Bartoszem Banachem i Aleksandrem Dorożałą (MBike).

U kobiet ponownie wygrała Magdalena Sadłecka, stawiając kropkę nad „i” w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Druga w Kwidzynie była Aleksandra Dubiel, a trzecia Agnieszka Zych obie z BSA Pro Tour.

W klasyfikacji generalnej Sadłecka wyprzedziła Magdalenę Hałajczak (Corratec Team) i Aleksandrę Dubiel.

W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa HP-Sferis.

źródło: skandiamaraton.pl