Aktualności

Davide Rebelin piąty w Tre Valli Varesine

Kristijan Durasek z ekipy Lampre – Merida) wygrał trzeci wyścig klasyczny z Tryptyku Lombardzkiego – Tre Valli Varesine. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na wysokim piątym miejscu.

Wyścig Tre Valli Varesine (kat. UCI 1.1) był ostatnim z trzech wyścigów klasycznych rozgrywanych w ramach Tryptyku Regionu Lombardia. Kolarze mieli do pokonania dystans 199 kilometrów który prowadził z Varese i kończył się na podjeździe w Campione d’Italia. Większość trasy wyścigu prowadziła po terenach stosunkowo płaskich a jedynie ostatnie 4 kilometry to dość wymagający podjazd na metę wyścigu.

Mapka wyścigu Tre Valli Varesine.

Tuż po starcie kolarzy w Varese z peletonu rozpoczęły się ataki, które zakończyły się zawiązaniem dość dużej ucieczki w której jechali: Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), Francesco Gavazzi (Astana), Pavel Brutt (Katusha), Jan Polanc (Lampre-Merida), Gianfranco Zilioli i Emanuele Sella (Androni-Venezuela), Jonathan Monsalve (Vini-Fantini), Songezo Jim (MTN-Qhubeka), Fedi Andrea (Ceramica Flaminia-Fondriest) i Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox). Uciekinierzy narzucili bardzo wysokie tempo jazdy co spowodowało, że dość szybko uzyskali przewagę nad peletonem i ciągle ją powiększali. W pewnym momencie trasy przewaga wynosiła około 4 minut.

Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów z uciekającej grupy, która ciągle jechała bardzo wysokim tempem, zaczęli odpadać kolejni kolarze. Tempa jazdy nie wytrzymali m.in. Mateusz Taciak i Marek Rutkiewicz. Uszczuplona ucieczka jechała ciągle dalej a rozpędzony peleton napędzany m.in. przez ekipy Vini Fantini i Bardiani Valvole coraz bardziej zbliżał się do uciekinierów. W likwidacji ucieczki miała swój udział również ekipa CCC Polsat Polowice, która również bardzo mocno pracowała, by przed ostatnimi finałowymi metrami wypracować dogodną pozycję do ataku dla Davide Rebellina.

Na 30 kilometrów do mety ucieczka została zlikwidowana i rozpoczęły się kolejne indywidualne ataki. Jednak decydujący atak nastąpił wówczas gdy kolarze rozpoczęli finałowy podjazd na metę w Campione d’Italia. Na czele znalazła się niewielka grupka kolarzy wśród których znalazł się również Davide Rebellin.

Na ostatnim kilometrze z grupki zaatakowali Kristijan Durasek (Lampre – Merida) i Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani Valvole – CSF Inox). Za nimi podążyli Davide Rebellin, Alexandr Kolobnev (Katusha) i Ivan Rovny (Ceramica Flaminia).

Jako pierwszy linie mety przekroczył Durasek i on został zwycięzcą klasyka Tre Valli Varesine. Za nim na metę przyjechali kolejno: Bongiorno i Kolobnev. Davide Rebellin minął linię mety na wysokim piątym miejscu.

Wyniki Tre Valli Varesine (kat. UCI 1.1), 199 km;

1. Kristijan Durasek (Lampre – Merida) 5:01:21

2. Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani Valvole – CSF Inox) 0:02

3. Alexandr Kolobnev (Katusha Team) 0:07
5. Davide Rebellin 0:09

49. Marek Rutkiewicz 3:59

50. Łukasz Owsian

AB Josef Cerny

AB Bartłomiej Matysiak

AB Adrian Honkisz