Davide Rebellin brązowym medalistą we Włoszech

Davide Rebellin ścigający się w CCC Polsat Polkowice zajął trzecie miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw Włoch. Mistrzem Italii został Ivan Santaromita (BMC Racing Team).

Santaromita został zwycięzcą wyścigu po solowym ataku na ostatnim kilometrze wyścigu, a dokładnie na 500 metrów do mety. Kolarz amerykańskiej BMC Racing Team pokonał Michele Scarponiego (Team Lampre-Merida) oraz Rebellina. Wcześniej nowy mistrz Włoch uciekał wspólnie z Simonem Stortonim (Lampre-Merida), Scarponim, Rebellinem i Alessandro De Marchim (Cannondale Pro Cycling) – akcja zawiązała się na ok. 30 kilometrów przed kreską.

Czwarty w wyścigu ze staru wspólnego był De Marchi, a piąty Rinaldo Nocentini (Ag2r – La Mondiale).

Tegoroczny czempionat Włoch odbył się w Dolomitach. Kolarze rywalizowali w sobotę na 230-kilometrowej trasie z Male do Fondo.

źródło: s24.pl