Davide Rebellin czwarty w Tre Valli Varesine

Na czwartym miejscu zakończył rywalizację w wyścigu Tre Valli Varesine Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Triumfatorem wyścigu został Michael Albasini (Orica GreenEdge).

Wyścig Trzy Doliny Varesine (kat. UCI 1.HC) był ostatnim z trzech wyścigów klasycznych rozgrywanych w ramach Tryptyku Regionu Lombardia. Trasa wyścigu, który został rozegrany po raz 94-ty, uległa znacznej zmianie. Organizatorzy w tym roku wyznaczyli start kolarzy z Luino, natomiast meta zlokalizowana została w Varese, gdzie corocznie odbywał się start. Dodatkowo w Varese, kolarze musieli pokonać 10 rund ulicami miasta na których znajdował się sztywny podjazd Montello. Całkowita długość trasy wyścigu wynosiła 200 kilometrów.

Profil trasy wyscigu Tre Valli Varesine.

W jednej z pierwszych akcji jakie rozpoczęły się tuż po starcie kolarzy w Luino, zaatakował Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice). Wraz z nim odjechało jeszcze pięciu kolarzy i utworzyła się 6-osobowa ucieczka w składzie: Aleksandr Dyachenko (Astana), Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen – Baloise), Marcos Garcia (Caja Rural – RGA), David De La Cruz (NetAPP-Endura) i Giovanni Carboni (Area Zero – D’Amico). Uciekająca grupka zyskała kilkuminutową przewagę nad peletonem i dojeżdżając do rund w Varese wynosiła ona około 3 minut. Wówczas mocne tempo rozkręcił peleton co spowodowało, że przewaga zaczęła gwałtownie się zmniejszać i w konsekwencji ucieczka została zlikwidowana.

Kiedy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów, na podjeździe pod Montello zawiązała się kolejna ucieczka w której odjechali: Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), Edoardo Zardini, Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), Michael Albasini (Orica GreenEdge), Mauro Finetto (Neri Sottoli) oraz Filippo Pozzato (Lampre-Merida). Uzyskali niewielką przewagę nad znacznie podzielonym peletonem i z ta przewagą dojechali do mety rozgrywając między sobą finisz.Jako pierwszy linię mety minął Michael Albasini (Orica-GreenEDGE) i on został zwycięzcą klasyka Tre Valli Varesine. Za nim na metę przyjechali kolejno: Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) i Filippo Pozzato (Lampre-Merida).

Davide Rebellin finiszował na wysokim czwartym miejscu.

Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) przyjechał na metę ze stratą 1 min. 25 sek. zajmując 12.miejsce.