Davide Rebellin czwarty w Volta Limburg Classic

Zwycięzcą wyścigu klasycznego Volta Limburg Classic został zawodnik rosyjskiej ekipy Katusha, Rudiger Selig. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął 4. miejsce.

Na starcie Volta Limburg Classic pojawiła się m.in ekipa CCC Polsat Polkowice. 198 kilometrowa trasa holenderskiego klasyku prowadziła po okolicach, gdzie rozgrywane były w zeszłym roku mistrzostwa świata. Profil był mocno pofałdowany, a kolarzom dodatkowo przeszkadzały trudne warunki atmosferyczne.

Od samego startu do przodu wyrwała grupka w której kręciło 20. zawodników. Wraz z pojawianiem się na trasie kolejnych trudności, jej skład się zmniejszał. Przewaga czołówki wynosiła maksymalnie nieco ponad dwie minuty. 40 km przed kreską do przodu zaczęli atakować także liderzy. Wśród nich był Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Najdłużej na czele utrzymywali się: Maurits Lammertink (Vacansoleil-DCM) oraz Bram Tankink (Blanco Pro Cycling), którzy zostali skasowani na 9 km przed kreską przez 20. osobową grupkę.O wszystkim zadecydował sprint z grupy liderów.

Wygrał go 24-letni Rudiger Seling (Katusha), znany nam bardzo dobrze z trasy Wyścigu Dookoła Mazowsza z 2011 roku, gdzie zajął drugie miejsce. Niemiec pokonał dziś Sonny`ego Colbrelli (Baradini CSF), a trzeci był Paul Martens (Blanco).

Tuż za podium znalazł się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).