Davide Rebellin drugi na 4. etapie wyścigu Ster ZLM Toer

Zwycięzcą czwartego etapu wyścigu Ster ZLM Toer został zawodnik ekipy Blanco, Lars Boom. Po samotnym ataku na mecie w La Gileppe, pokonał Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice).

Podczas czwartego dnia holenderskiej etapówki kolarze mieli do pokonania dystans 186 kilometrów. Trasa etapu była wyjątkowo trudna, prowadziła w całości po terenie mocno pagórkowatym z metą usytuowaną na podjeździe.

Najszybciej ten dystans pokonał zawodnik ekipy Blanco, Lars Boom, który zaatakował na ostatnich finałowych kilometrach i samotnie minął linię mety. O 3 sekundy pokonał Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) i w Mauritsa Lammertinka z ekipy Vacansoleil – DCM.

Bardzo dobrze pojechał Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step), który finiszował na piątym miejscu.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Lars Boom. Wysoką czwartą pozycję zajmuje Michał Gołaś natomiast Davide Rebellin przesunął się na 20 miejsce.

W niedzielę ostatni etap z Gerwen do Boxtel o długości 176 kilometrów.