Aktualności

Davide Rebellin nadal liderem Sibiu Cycling Tour

Zwycięzcą 2.etapu Sibiu Cycling Tour został Markus Eibegger (Team Gourmetfein – Simplon). Davide Rebellin zajął 2. miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugi z etapów rumuńskiej etapówki liczył 183,8 kilometrów i należał również do bardzo trudnych odcinków tego wyścigu. Mimo, że większość trasy od startu w Sibiu prowadziła po dość płaskim, lekko pagórkowatym terenie, to ostatni, 20 kilometrowy podjazd na metę, dał się mocno we znaki kolarzom. Metę etapu wyznaczono w ośrodku wypoczynkowym Paltinis, położonym w górach Transylwanii na wysokości 1438 m.n.p.m.

Przez większość etapu peleton jechał dość spokojnie, choć nie brakowało ataków i prób odjazdów. Ekipa CCC Polsat Polkowice, z liderem wyścigu Davide Rebellinem wykonała ogromna pracę, by nie dopuścić do odjazdu z peletonu zawodników zagrażających pozycji lidera. Do samego podjazdu zawodnicy „pomarańczowi” skutecznie kontrolowali przebieg etapu. Kiedy rozpoczął się podjazd, wiadomym było, że o zwycięstwo etapowe będą walczyć kolarze specjalizujący się w jeździe po górach, a szczególnie ci, którzy potrafią pokonywać długie podjazdy.

Do walki o etapowe zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera włączył się Davide Rebellin, który po raz kolejny pokazał swój kunszt jazdy po górach. Niestety, tym razem musiał uznać wyższość znacznie młodszego od siebie kolarza ekipy Gourmetfein – Simplon, Austriaka Markusa Eibeggera, który jako pierwszy minął linie mety w Paltinis. Davide Rebellin zameldował się na drugim miejscu tracąc do zwycięzcy 7 sekund. Trzecie miejsce zajął Antonio Parrinello (Androni – Venezuela).

Davide Rebellin umocnił się na pozycji lidera, wyprzedzając Matija Kvasinę o 47 sekund. Jest również liderem klasyfikacji punktowej i górskiej.

Na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się kolejny kolarz CCC Polsat Polkowice, Nikolay Mihaylov. Adrian Honkisz zajmuje 15. miejsce.

Jutro (14.07.br) przed kolarzami dwa ostatnie etapy: poranna czasówka i po południu, 140 kilometrowy etap wokół Sibiu.

 

Wyniki 2.etapu: Sibiu – Paltinis, 183,8 km

1. Markus Eibegger (Team Gourmetfein – Simplon) 4:44:47

2. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) 0:07

3. Antonio Parrinello ( Antonio Androni – Venezuela) 0:08

16. Nikolay Mihaylov 1:14

30. Adrian Honkisz 2:30

69. Jacek Morajko 12:48

70. Mateusz Taciak

88. Łukasz Owsian 18:39

105. Adrian Kurek 20:44