Aktualności

Davide Rebellin trzeci na 1.etapie Sibiu Cycling Tour

Zwycięzca 1.etapu wyścigu Sibiu Cycling Tour został zawodnik ekipy Adria Mobil, Radoslav Rogina. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) finiszował na wysokim, trzecim miejscu.

Pierwszy etap rumuńskiej etapówki prowadził z Sibiu do Balea Lac, miejscowości położonej w Górach Fogaraskich, na wysokości 2040 m.n.p.m. Długość trasy wynosiła 162,5 kilometry i przez 130 kilometrów prowadziła po stosunkowo płaskim terenie. Na ostatnich kilometrach trasy zaczął się bardzo trudny i wymagający podjazd (średnie nachylenie 5,2%) który kończył się metą w Balea Lac.

Trasa i profil 1.etapu wyscigu Sibiu Cyclin Tour (http://www.ciclism.sibiu.ro)

Zaraz o stracie peletonu w Sibiu, kolarze narzucili dość wysokie tempo jazdy, próbując jednocześnie licznymi atakami porozrywać grupę. Po wielu próbach nieudanych ucieczek, w końcu udało się odskoczyć grupie dziewięciu kolarzy.  Uformowała się ucieczka w składzie: Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice), Kristjan Fajt (Adria Mobil), Connor Mcconvey (Synergy Baku Cycling Project), Oleksandr Prevar (Kolss Cycling Team), Mattia Frapporti (MG Kvis – Wilier), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg CT), Antonio Parrinello i Diego Rosa (obaj Androni Giocattoli – Venezuela) i Louis Convens (Verandas Willems).

Ucieczka uzyskała niezbyt dużą przewagę nad peletonem, lecz w miarę zbliżania się do finałowego podjazdu przewaga zaczęła się zmniejszać , aż w końcu  została zlikwidowana. Pierwsze kilometry podjazdu spowodowały sporą selekcje w peletonie. Za sprawą m.in. kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, która w dużej mierze dyktowała tempo podjazdu, peleton podzielił się na mniejsze grupy. Na czele podążała grupa około pięćdziesięciu kolarzy z liderem „pomarańczowych” – Davide Rebellinem. 

Na ostatnich kilometrach podjazdu zaatakował Radoslav Rogina (Adria Mobil) i niespodziewanie dość szybko uzyskał ponad minutową przewagę nad mniejszą grupą w której jechał Davide Rebellin.  Wypracowana przez Radoslava Roginę przewaga pozwoliła mu samotnie dojechać do mety i zostać zwycięzcą 1.etapu wyścigu. Jako drugi na mecie zameldował się klubowy kolega Roginy, Primo Roglic, który dojechał do mety ze stratą 1 min. 20 sek.  Razem ze Słoweńcem na metę wjechał Davide Rebellin, zajmując trzecie miejsce.

Liderem wyścigu po 1.etapie został Radoslav Rogina (Adria Mobil). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)  zajmuje trzecie miejsce.

Podium zwycięzców 1.etapu wyścigu Sibiu Cycling Tour.

 

Wyniki 1.etapu, Sibiu – Balea Lac, 143,6 km;

1. Radoslav Rogina (Adria Mobil) 4:12:49

2. Primo Roglic (Adria Mobil) 01:20

3. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)
11. Branislau Samiolau 02:40

36. Nikolay Mihaylov 08:29

47. Adrian Honkisz 09:49

71. Łukasz Owsian 16:50

92. Jacek Morajko 23:49

93. Maciej Paterski
Klasyfikacja wyścigu po 1. etapie:

1. Radoslav Rogina (Adria Mobil) 4:15:58

2. Primo Roglic (Adria Mobil) 01:21

3. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) 01:25

11. Branislau Samoilau 02:50

36. Nikolay Mihaylov 08:38

44. Adrian Honkisz 10:01

71. Łukasz Owsian 16:59

92. Maciej Paterski 23:53

94. Jacek Morajko 24:08

 

info: A.Dyszyński, foto: Turul Ciclist Al Sibiului