Degenkolb wygrywa klasyk Paris – Bourges. Kiendyś dwunasty

Zwycięzcą wyścigu Paris – Bourges został sprinter ekipy Argos – Shimano, John Degenkolb. W sprinterskim pojedynku pokonał Arnauda Demare (FDJ.fr) i Samuela Dumoulina (AG2R). Tomasz Kiendyś finiszował na 12. miejscu.

Na starcie 63.edycji jednego z najstarszych francuskich wyścigów klasycznych Paris – Bourges, stanęło 160 kolarzy reprezentujących zarówno ekipy Word Tour ( Team Saxo – Tinkoff, Vacansoleil, Euskaltel – Euskadi, AG2R Mondiale, Katusha, Team Argos – Shimano) a także ekipy prokontynentalne wśród których wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice.

Kolarze mieli do pokonania trasę długości 190 kilometrów, która prowadziła z Gien do Bourges. Mimo dość licznych „zmarszczek” w końcowym fragmencie trasy, nie należała ona do najtrudniejszych. Jedynym utrudnienie dla kolarzy były warunki pogodowe, a właściwie dość silne powiewy wiatru, które o tej porze roku (jesień) często występują. Ukształtowanie trasy z jej wyjątkowo płaskim dojazdem do mety w Gien, wskazywało, że do mety może dojechać duża grupa kolarzy a walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy.

Przebieg rywalizacji na trasie wyścigu przebiegał według scenariusza, który często występuje na tego typu wyścigach. Jak zwykle, nie brakowało licznych ataków i prób odjazdów. Ucieczki które były zawiązywane nie miały większych szans powodzenia. Ekipy które w swoich składach miały sprinterów, kontrolowały przebieg rywalizacji i robiły wszystko by na metę dojechała większa grupa kolarzy z której można by przeprowadzić sprinterski finisz.

I tak też się stało. Na ostatnich kilometrach trasy, już na ulicach Gien, na przedzie jechała siedemdziesięcioosobowa grupa kolarzy, gdzie bardzo aktywni byli kolarze ekipy Argos – Shimano. W perfekcyjny sposób rozprowadzili swojego sprintera, Johna Degenkolba, który został zwycięzca wyścigu. W bezpośrednim pojedynku pokonał dwóch Francuzów, Arnauda Demare (FDJ.fr) i Samuela Dumoulina (AG2R).

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice. Mimo, że na ostatnich finiszowych kilometrach z przodu panowało duże zamieszanie, dobrze rozprowadzili Tomasza Kiendysia, który finiszował na 12. miejscu.