Aktualności

Delle Stelle 10. w Munsterland Sparkasse Giro

Po sprincie z peletonu, Christian Delle Stelle zajął 10.miejsce w niemieckim wyścigu Munsterland Sparkasse Giro (1.HC). Wygrał Belg, Tom Boonen (Etixx-Quick Step).

Łącznie wyścig liczył prawie 180 kilometrów i składał się z trzech różnych rund – 2 x 54km, 1 x 57,5km i 3x 4,8k. Tuż po starcie rozpoczęły się pierwsze próby uformowania ucieczki. W okolicach 20.kilometra na czele wyłoniła się 5-osobowa grupka, która okazała się odjazdem dnia. Nie było w niej „pomarańczowych”, a obecni byli Mike Terpstra, Fabian Schormair, Daniel Westmattelmann, Florian Nowak i Robert Kessler. Ich maksymalna przewaga wyniosła 5:15, ale ich szanse na dojechanie do mety były niewielkie, gdyż w peletonie sytuację kontrolowały silne ekipy – Etixx-Quick Step i Giant-Alpecin.

Gdy różnica spadła do ok. 2 minuty, przeskoczyć do czołówki chciał Bartłomiej Matysiak. Jego próba okazała się jednak nieskuteczna i wrócił do grupy.

Na finałowych 40 kilometrach kolejne zespoły dołączały się do pracy w pogoni, tempo było bardzo wysokie i uciekinierzy zostali schwytani 12 kilometrów przed końcem. Później kilku kolarzy chciało przechytrzyć grupę zasadniczą, atakiem w końcówce, ale ostatecznie o wszystkim zadecydował masowy sprint, z mocno rozciągniętego peletonu.

W nim, na 10. pozycji finiszował Włoch z CCC Sprandi Polkowice, Christian Delle Stelle. Triumfował Tom Boonen (Etixx-Quick Step), pokonując Roya Jansa (Wanty – Groupe Gobert) i Nikiasa Arndta (Team Giant – Alpecin).