Dobra jazda Jose Mendesa na 2.etapie Giro del Trentino

Zwycięzcą 2. etapu wyścigu Giro del Trentino został zawodnik ekipy Europcar, Thomas Voeckler. Na mecie etapu pokonał towarzysza ucieczki, Michele Scarponiego (Lampre ISD) i Przemysława Niemca (Lampre ISD), który przyprowadził peleton.

2 etap wyścigu prowadził z Dro do Ledro Bezzecca po mocno pagórkowatym terenie a jego długość wynosiła 184 kilometry. Tuż po starcie z peletonu zaatakowała szóstka kolarzy którym udało się stosunkowo szybko uzyskać przewagę. W ucieczce jechali: Yuriy Krivstov (AG2R La Mondiale), Giuseppe de Maria (De Rosa–Ceramica Flaminia), Volodymyr Zagorodny (Miche) oraz Davide Torosantucci (D’Angelo & Antenucci). Uciekinierzy zgodnie współpracując zyskiwali przewagę nad peletonem i mimo pogoni kolarzy ekipy lidera – Team RadioShack, oraz Lampre-ISD ciągle jechali razem. Na niespełna 20 kilometrów do mety ucieczka została zlikwidowana. W peletonie ciągle próbowano ataków i dopiero na 7 kilometrów do mety mocno zaatakował Thomas Voeckler do którego doskoczył jedynie Michele Scarponi. Dwójka zgodnie współpracowała i mimo mocnego tempa peletonu, uciekinierom udało się dojechać samotnie do mety zyskując 25 sekundową przewagę nad peletonem.

Na ostatnich finiszowych metrach lepszym okazał się Thomas Voeckler i to on został zwycięzcą 2. etapu. Michel Scarponi zajął drugie miejsce, a uzyskana przewaga pozwoliła mu zostać nowym liderem wyścigu. Grupę która goniła dwójkę uciekinierów przyprowadził na metę Przemek Niemiec zajmując tym samym 3. miejsce, W tej przyjechali m.in. Sylwester Szmyd (Liqugas-Cannondale) zajmując 19. miejsce oraz Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice), który uplasował się na 26. lokacie.

W trakcie trwania etapu w kraksie leżał Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), jednak zdołał dojechać do mety.

Liderem wyścigu został Michele Scarponi i ma 12 sekund przewagi nad Tiago Machado (RadioShack) oraz 14 nad Vincenzo Nibalim (Liquigas-Cannondale). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z ekipy CCC Polsat Polkowice jest Jose Mendes zajmując 26 lokatę.