Aktualności

Dobra jazda Marka Rutkiewicza w klasyku Vattenfall Cyclassics

Norweg Edvald Boasson Hagen z zespołu Sky został zwycięzcą rozegranego w Hamburgu, klasyku Vattenfall Cyclassics. Na 18. pozycji finiszował najlepszy z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Marek Rutkiewicz.

Podczas tegorocznej edycji klasyku Vattenfall Cyclassics kolarze mieli do pokonania bardzo trudną trasę długości 216 kilometrów z 15 % podjazdem pod wzniesienie Waserberg. Przez cały czas trwania wyścigu w peletonie dochodziło do licznych odjazdów jednak ten najważniejszy który rozstrzygnął o losach wyścigu miał miejsce na kilkanaście kilometrów do mety. Odjechała wówczas 34 osobowa grupa kolarzy a w niej dwóch Polaków: Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice i Bartek Huzarski z NetApp. W odjeździe tym znalazła się m.in. 5-osobowa reprezentacja ekipy Sky która mocno pracowała by odjazd dojechał do mety i losy wyścigu rozstrzygnąć na swoja korzyść.
Ucieczka dojechała do mety z 30 sekundową przewaga nad goniącym peletonem a zwycięzcą wyścigu został Edvald Boasson Hagen z ekipy Sky. Norweg okazał się lepszy od Niemca Geralda Ciolka z Quick Stepu i Słoweńca Boruta Bozica z Vacansoleil.

 

Wyniki Vattenfall Cyclassics

1. Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4:49:40
2. Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
3. Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

18. Marek Rutkiewicz
76. Jacek Morajko 00:54
94. Kamil Zieliński 02:53
95. Mateusz Taciak
96. Mariusz Witecki
141. Bartłomiej Matysiak 21:00
DNF Paweł Charucki
DNF André Schulze