Dobry wynik Janiszewskiego w Kolonii.

W poniedziałek Wielkanocny, 25.04.br. w Kolonii, na 204-kilometrowej trasie, został rozegrany wyścig Rund um Köln .
Zwycięzca wyścigu został kolarz ekipy Rabobank, Michael Matthews, który w sprinterskim pojedynku pokonał Niemca Marcela Kittela z ekipy Skil-Shimano i Włocha Giacomo Nizzolo z Leopard-Trek.

W wyścigu udział wzięła ekipa CCC Polsat Polkowice która wystąpiła w składzie: Andre Schulze, Sylwester Janiszewski, Paweł Charucki, Błażej Janiaczyk, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Tomasz Smoleń.

Najlepiej z kolarzy CCC pojechał Sylwester Janiszewski, który ukończył rywalizację na 17. miejscu.
Na 24. miejscu na metę przyjechał kolejny kolarz z ekipy „pomarańczowych” , Błażej Janiaczyk. 52. Tomasz Kiendyś zajął 52. miejsce a Paweł Charucki ukończył wyścig na 93. miejscu z 22-sekundową stratę do zwycięzcy.

Pozostała trójka kolarzy CCC: Andre Schulze, Mateusz Taciak, Tomasz Smoleń wyścigu nie ukończyła.