Dobry występ Matysiaka w GP Nobili Rubinetterie – Coppa Citta di Stresa.

Elia Viviani z ekipy Liquigas-Cannondale został zwycięzcą pierwszego z dwóch włoskich klasyków kat. 1.1 UCI – GP Nobili Rubinetterie-Coppa Citta di Stresa. Bardzo dobrze zaprezentował się kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak, który zajął wysokie, 9 miejsce.

Trasa pierwszego z klasyków prowadziła po mocno pofałdowanym terenie wokół miasta Stresa a jego łączna długość wynosiła 166 kilometrów. Kolarze mieli do pokonania dwie 83-kilometrowe pętle. Przez większa część trasy, od 32 kilometra uciekała czwórka kolarzy wśród których był Polak Krzysztof Szczawiński. Uciekinierzy zyskali znaczna przewagę która w pewnym momencie wynosiła ponad cztery minuty. Niestety, dzięki wspólnej pracy ekip Lampre i Liquigas, na 14 kilometrów przed metą ucieczka została zlikwidowana. Było wiadomo, że o zwycięstwo w wyścigu będą walczyć sprinterzy.

Najszybszym na mecie w Stresa okazał się Elia Viviani, który pokonał swojego rodaka, Danilo Napolitano z Acqua & Sapone i Bernardo Riccio z d’Angelo & Antenucci – Nippo.

Na wysokim 9.miejscu linię mety minął Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat Polkowice.