Aktualności

Dominacja sprinterów w pierwszym dniu wyścigu Solidarności

W pierwszym dniu rywalizacji kolarzy w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zostały rozegrane dwa płaskie etapy. Zgodnie z przewidywaniami walkę o etapowe zwycięstwo stoczyli sprinterzy.

Podczas pierwszego dnia ścigania kolarzy w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rozegrano dwa etapy. Pierwszy z nich, długości 115 km prowadził z Łodzi do Sulejowa. Wyjątkowo płaska trasa i dobre warunki pogodowe spowodowały, że etap rozegrano w bardzo wysokim tempie. Były liczne ataki oraz próby rozerwania peletonu, lecz do mety w Sulejowie peleton przyjechał razem. Masowy sprint wygrał sprinter ekipy ActiveJet, Konrad Dąbkowski pokonując Johima Ariesena (Metec-TKH Cycling Team) i Davide Balleriniego (Team IDEA). Grzegorz Stępniak finiszował na 5. miejscu.

Bartłomiej Matysiak, który w tym wyścigu po raz pierwszy wystartował w koszulce Mistrza Polski, na 10 kilometrów do mety złapał gumę i nie był w stanie włączyć się do walki o etapowe zwycięstwo.


Finisz Konrada Dabkowskiego na mecie w Sulejowie.

Wyniki etapu 1, Łódź-Sulejów, 115 km

1. Konrad Dąbkowski (ActiveJet)
2. Johim Ariesen (Metec-TKH Cycling Team)
3. Davide Ballerini (Team IDEA)

5. Grzegorz Stępniak

18. Bartłomiej Matysiak

39. Maciej Paterski

66. Tomasz Marczyński

72. Adrian Honkisz

75. Jacek Morajko

Drugi etap wyścigu był rozgrywany późnym popołudniem i miał bardzo podobny przebieg jak etap poranny. Kolarze wystartowali ze Zduńskiej Woli i po przejechaniu 82 kilometrów finiszowali już prawie o zmroku, na rynku w Sieradzu. Na tej krótkiej trasie etapu były również liczne ataki i ucieczki m.in. Łukasza Bodnara (ActiveJet) i Anatolija Pakhtusova (ISD), które zostały skutecznie likwidowane.

Na metę w Sieradzu dojechał cały peleton a najszybciej finiszował Kamil Gradek z ekipy BDC MarcPol. Pokonał Johima Ariesea (Metec) i zwycięzcę porannego etapu, Konrada Dąbkowskiego (ActiveJet). Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 4.miejscu.

Kamil Gradek (BDC MarcPol) został liderem wyścigu.


Finisz Kamila Gradka na mecie 2.etapu w Sieradzu.

Wyniki 2. etapu, Zduńskiej Woli – Sieradz 82,3 km

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol)

2. Johim Ariesen (Metec-TKH Cycling Team)

3. Konrad Dąbkowski (ActiveJet)

4. Bartłomiej Matysiak

29. Tomasz Marczyński

50. Maciej Paterski

64. Grzegorz Stępniak

65. Adrian Honkisz

74. Jacek Morajko

 

info + foto: A.Dyszyński