Dookoła Mazowsza: 3.miejsce Marycza w Łomży i dalsze prowadzenie w generalce

Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels) został zwycięzcą 5.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza. Koszulka lidera wyścigu nadal w posiadaniu Jarosława Marycza (CCC Polsat Polkowice).

Po wczorajszym bardzo wyczerpującym etapie, w dniu dzisiejszym przed kolarzami czekał znacznie krótszy etap, którego długość wynosiła jedynie 140 kilometrów. Kolarze wystartowali z Wysokiego Mazowieckiego i finiszowali w Łomży, gdzie musieli pokonać trzy, 4-kilometrowe rundy ulicami miasta, z 800-metrowym podjazdem brukowaną nawierzchnią na Stary Rynek, gdzie znajdowała się meta etapu. Dodatkowo, na trasie 5.etapu znajdowało się aż czternaście górskich premii, które nie sprawiły kolarzom większych trudności.

Kolejny dzień ścigania w wyścigu Dookoła Mazowsza to również bardzo dynamiczna i szybka jazda peletonu. Od samego startu nieprzerwanie następowały ataki i próby odjazdów lecz peleton nie dopuszczał by ktokolwiek mógł odjechać na dłużej.

Kiedy kolarze dojeżdżali do rund w Łomży na czele jechała dość znaczna grupa a w niej wszyscy kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice z liderem Jarkiem Maryczem. Pokonywana trzykrotnie 4-kilometrowa runda, z 800-metrowym podjazdem po brukowanej nawierzchni, mocno dała się we znaki kolarzom. Czołowa grupa bardzo się „naciągnęła” i podzieliła na mniejsze.

Najszybszym na mecie w Łomży okazał się Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels) i to on w sprinterskim pojedynku pokonał zawodnika BDC MarPol, Mateusza Komara. Jadący w czołowej grupie Jarosław Marycz finiszował na wysokim, trzecim miejscu.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał nadal Jarosław Marycz. O 18.sekund wyprzedza Mauritsa Lammertinka (Jo Piels Team) i 20 sekund Eryka Latonia (BDC MarcPol).

Jutro, (sobota 2.08.br.), zostanie rozegrany ostatni etap wyścigu Dookoła Mazowsza z Łomży do Nowego Dworu Mazowieckiego.