Aktualności

Dookoła Mazowsza: Aktywni „pomarańczowi”, Stosz w czołówce

Bardzo dobrze układał się 2.etap Wyścigu dookoła Mazowsza dla CCC Sprandi Polkowice, gdyż „pomarańczowi” mieli w dużym odjeździe aż trzech swoich przedstawicieli. W końcówce w uzyskaniu dobrego wyniku przeszkodził pech, a Patryk Stosz ostatecznie zajął 7.miejsce.

Info: 2.etap, 27 lipca, Grodzisk Mazowiecki – Grodzisk Mazowiecki, 170km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Pierwsza godzina jazdy była niezwykle dynamiczna, gdyż w tym czasie peleton pokonał aż 46 kilometrów. Odjechać było zatem niezwykle ciężko. Dopiero po 65 kilometrach, gdy tempo nieco osłabło, uformowała się ucieczka dnia. Była to spora grupa, a w niej jechało aż trzech zawodników CCC Sprandi Polkowice – Patryk Stosz, Marcin Mrożek i Kamil Małecki. Pierwszy z nich wygrał pierwszą premię lotną, zmniejszając swój ogólny czas o 3 sekundy.

Czołówka uzyskała ponad 3-minutową przewagę, ale potem współpraca przestała się układać, a peleton przyspieszył.

50 kilometrów przed metą różnica wynosiła już mniej niż minutę. Ucieczka zaczęła się rozsypywać i na finałowe 10 kilometrów wjechała 10-osobowa grupka, a w niej utrzymali się Stosz i Małecki. Był tam także Jarosław Marycz (Domin), który zdecydował się na solową akcję. Miał on tego dnia „dobrą nogę”, ale też trochę szczęścia, gdyż grupa pościgowa z dwójką z CCC Sprandi Polkowice została źle pokierowana i ostatecznie wchłonięta przez peleton.

Marycz wjechał na metę z 15-sekundowym zapasem, a z peletonu najszybszy był Grzegorz Stępniak (Wibatech 7r Fuji), nowy lider wyścigu. Na 7.miejscu finiszował Stosz i po etapie został sklasyfikowany na 6.pozycji w klasyfikacji generalnej (strata 8 sekund).

Wyniki