Aktualności

Dookoła Mazowsza: Banaszek 5. po ucieczce

Po przejechaniu większości etapu w ucieczce, Alan Banaszek  zajął 5. miejsce na 2.etapie Wyścigu dookoła Mazowsza.

Po bardzo aktywnym i szybkim początku wyścigu wokół Teresina, na czele uformowała się spora, 22-osobowa  ucieczka. Znalazło się w niej dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Nikolay Mihaylov i 7. w klasyfikacji generalnej, Alan Banaszek. W grupce pedałowało również kilku innych szybkich kolarzy, którzy nastawiali się na walkę w klasyfikacji generalnej. Byli tam m.in. Adrian Banaszek i Kamil Gradek (obaj Verva ActiveJet), a także Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji). Wypracowali oni ponad 3-minutową przewagę.

Mniej więcej w połowie rywalizacji deszcz i silny wiatr „zaatakowały” peleton i mocno utrudniły jazdę.

Jeszcze 60 kilometrów przed końcem zapas uciekinierów wynosił 2:40, ale chwilę później grupa zasadnicza zabrała się do pogoni i zmniejszyła straty do około minuty. Nie była jednak w stanie skasować odjazdu, z którego w końcówce oderwała się trójka Matti Manninen (Bliz Merida), Patrick Van der Duim (Cyclingteam Jo Piels) i Tomas Buchacek (Whirpool Author ).

Wjechali oni na metę z kilkusekundową przewagą nad goniącymi, a na finiszowych metrach najszybszy okazał się Maninnen. Drugi był Van der Duim, a trzeci Buchacek. Alan Banaszek finiszował na 5. pozycji i w klasyfikacji generalnej plasuje się na 7.miejscu. Traci do lidera, Manninena 7 sekund.