Dookoła Mazowsza: BDC wygrywa czasówkę przed CCC i ISD

Ekipa BDC MarcPol wygrała 4.etap wyścigu Dookoła Mazowsza, którym była jazda drużynowa na czas. O 4 sek. pokonała ekipę CCC Polsat Polkowice i o 17 sekund ekipę ISD Continental Team.

Podczas piątego dnia rywalizacji kolarze na trasach wyścigu Dookoła Mazowsza, organizatorzy zaplanowali rozegranie dwóch etapów. W godzinach dopołudniowych przeprowadzono jazdę drużynowa na czas a po południu zostanie rozegrany krótki 113 kilometrowy etap z Modlina do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Drużynową jazdę na czas przeprowadzona na trasie długości 26 kilometrów ze startem i metą usytuowana w Nowym Dworze Mazowieckim. Najszybciej dystans czasówki pokonali kolarze ekipy BDC MarcPol, osiągając czas przejazdu 29:52.

Bardzo dobry czas przejazdu uzyskali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, meldując się na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy o zaledwie 4 sekundy, co dało im drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli kolarze IDC Continental Team.

Po drużynowej jeździe na czas liderem wyścigu został Marcin Sapa (BDC MarcPol).

Wyniki drużynowej jazdy na czas, 26 km (Nowy Dwór Maz. – Nowy Dwór Maz.)

1. BDC MarcPol 29:51

2. CCC Polsat Polkowice 0:04

3. ISD Continental Team 0:17