Aktualności

Dookoła Mazowsza: Białobłocki 2. w prologu

Trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice uplasowało się w czołowej „4” w prologu Wyścigu dookoła Mazowsza. Najlepszym z nich był Marcin Białobłocki.

Info: prolog, 25 lipca, Warszawa Służewiec, 2,5km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Podobnie jak w poprzednich latach, Wyścig dookoła Mazowsza rozpoczął się od prologu rozgrywanego przy torze wyścigów konnych w Warszawie Służewiec. Zawodnicy zmierzyli się z krótką, 2,5-kilometrową czasówką. Była ona stosunkowo łatwą technicznie, z dwoma nawrotami, ale trasa zrobiła się nieco trudniejsza, za sprawą mokrej po deszczu drogi.

Patryk Stosz był jednym z wcześniej startujących kolarzy i wykręcił on bardzo dobry wynik, 2:52. Przez długi czas był to najlepszy rezultat, aż do przyjazdu na metę Adriana Banaszka (Kolss-BDC). Uzyskał on 2:49 i utrzymał prowadzenie do samego końca.

Bardzo mocno zbliżyli się do niego Kamil Małecki (ten sam czas co Stosz, 2:52) oraz Marcin Białobłocki, któremu do pokonania młodszego rywala zabrakło tylko jednej sekundy (2:49).

2,5 kilometra to nie jest moja specjalność, bo wolę znacznie dłuższe dystanse. Postanowiłem dać z siebie wszystko i czułem się doskonale. Moc była bardzo dobra, tylko pogoda popsuła zabawę. Padał deszcz i nie chciałem ryzykować na zakrętach – opowiadał Białobłocki.

Do pierwszego etapu wokół Teresina, Marcin Białobłocki przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji aktywnego, Patryk Stosz w koszulce lidera klasyfikacji Super Sprinter, a Kamil Małecki w koszulce lidera klasyfikacji młodzieżowej. „Pomarańczowi” prowadzą również w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki