Dookoła Mazowsza: Błażej Janiaczyk na podium.

Robert Radosz z ekipy BDC Team został zwycięzca 2. etapu wyścigu „Dookoła Mazowsza” i jego nowym liderem! Na mecie w Kozienicach pokonał Krzysztofa Jeżowskiego (BGŻ Team) i Błażeja Janiaczyka (CCC Polsat Polkowice).

Drugi etap wyścigu „Dookoła Mazowsza” prowadził drogami wokół Kozienic a kolarze mieli do pokonania dystans 163 kilometrów. Start i metę wyścigu zlokalizowano tradycyjnie przed kozienicką pływalnią skąd kolarze wyruszyli by pokonać najpierw 4 duże, 30-kilometrowe rundy, a następnie 3 małe, 15 kilometrowe rundy.

Od samego startu w peletonie kolarze narzucili bardzo mocne tempo jazdy. Ciągłe ataki i próby odjazdów organizowali przede wszystkim ci kolarze, którzy podczas wczorajszego dnia sporo stracili w klasyfikacji generalnej. Pierwszymi którym udało się odjechać, była trójka młodych kolarzy: Grzegorz Haba i Piotra Kirpsza (obaj Aktio Group Mostostal Puławy) i Dorian Bartkiewicz (Wielkopolska). Uzyskali 1-minutową przewagę nad peletonem, ale na drugiej dużej rundzie, mocno pracujący peleton szybko zlikwidował ucieczkę.

W kolejny odjazd zabrało się czterech kolarzy: Piotr Krajewski (Aktio Group Mostostal Puławy), Mariusz Wiesiak (Wojsko Polskie), Mateusz Komar (BDC Team) oraz Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska). Ucieczka wypracowała ponad 2 minutową przewagę nad peletonem i między sobą rozgrywała znajdujące się na trasie lotne premie. Na 20 kilometrów do mety na czele peletonu pojawiły się ekipy BGŻ Team i CCC Polsat Polkowice, który szybko doprowadziły do likwidacji ucieczki. Było wiadomo, że na metę w Kozienicach przyjedzie cały peleton a walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy.

Najszybciej finiszował kolarz ekipy BDC Team, Robert Radosz, który pokonał Krzysztofa Jeżowskiego (Bank BGŻ Team) oraz Błażeja Janiaczyka (CCC Polsat Polkowice).

Robert Radosz został nowym liderem wyścigu „Dookoła Mazowsza”.