Aktualności

Dookoła Mazowsza: Dąbkowski pierwszym liderem, Kiendyś wygrywa na punkty

Konrad Dąbkowski (BDC) został pierwszym liderem wyścigu Dookoła Mazowsza – Lotto Mazovia Tour. Koszulki przodowników poszczególnych klasyfikacji rozdzielone zostały podczas poniedziałkowego prologu – Memoriału Marka Cichosza.

Tradycyjny, odbywający się już po raz 56. wyścig, zaliczany jest punktacji rankingu polskich kolarzy zawodowych – BGŻ Proligi. Na starcie zabrakło lidera i wicelidera tej klasyfikacji – Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice) i Łukasza Bodnara (Bank BGŻ). Kolarz CCC ma 100 punktów przewagi nad trzecim w BGŻ ProLidze Kamilem Zielińskim (Las Vegas Power Energy Drink) i wiadomo już, że utrzyma koszulkę lidera prestiżowego rankingu

O losach żółtej koszulki lidera Dookoła Mazowsza decydowało w poniedziałek nie zwycięstwo w Memoriale, rozgrywanym w formule kryterium, lecz … najlepszy czas jednego okrążenia. Ożywiło to wyścig, a poszczególne ekipy „zbierały się”, by pomóc swym liderom. Długo prowadził Adam Wadecki z zespołu Las Vegas Power Energy Drink, ale z końcówce wyścigu mocno zabrali się do pracy podopieczni Dariusza Banaszka z BDC Marcol i dzięki nim Dąbkowski uzyskał znakomity czas 2.39,01 i to on stanie w trykocie lidera na starcie pierwszego etapu.

Zwycięzcą Memoriału w klasyfikacji punktowej został Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), który na lotnych finiszach zgromadził ich 20. Na drugi był Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) – 13, a trzeci Ukrainiec Maksim Wasiliew (ISD Continental) – 10 pkt.

Kiendyś pojedzie we wtorek w koszulce najlepszego górala, a w trykocie lidera klasyfikacji aktywnych wystąpi zwycięzca ostatniego okrążenia – Niemiec Willie Willwohl (LKT Brandenburg).

Wyniki prologu nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej wyścigu i we wtorek wszyscy uczestnicy ruszą na trasę pierwszego etapu z „czystym kontem”. Wtorkowy odcinek, ze startem i metą w Kozienicach, ma 162 kilometry, a na trasie znalazły się trzy górskie i dwie lotne premie. Wyścig zakończy się w sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim.

źródło: informacja prasowa