Dookoła Mazowsza: Kaczmarek wśród sprinterów

Jakub Kaczmarek pokazał swoje sprinterskie umiejętności na 1. etapie Wyścigu dookoła Mazowsza, finiszując na 5.miejscu.

Info: 1.etap, 26 lipca, Teresin – Teresin, 168km

Trasa: płaska (osiem 21-kilometrowych okrążeń)

Przebieg etapu

Tuż po starcie do przodu rzuciło się 11 kolarzy. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice nie załapali się do tego odjazdu, więc zmuszeni byli oni do pogoni. Grupa została skasowana, ale zaraz po połączeniu się stawki, oderwała się kolejna ucieczka, tym razem 4-osobowa. Znaleźli się w niej Matej Zahalka (SKC Tufo Prostejov) oraz Vasilii Strokau (Belarus), Maris Bogdanovics (Rietumu Bank Riga) i Jarosław Rębiewski (Domin Sport), uzyskując 3-minutowe prowadzenie.

Bogdanovics był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem z czołówki, tracąc tylko 5 sekund do lidera. Odrobił to z nawiązką na premiach lotnych i został wirtualnym liderem, z sekundową przewagą.

Ucieczka została skasowana ok. 20km przed metą, a grupę zasadniczą na finałowe kilometry wprowadziła ekipa Wibatech 7r Fuji. Do „kreski” nikt nie zdołał wyprowadzić mocniejszego ciosu i o wszystkim zadecydował masowy sprint. Wygrał go znany ze startów w polskich wyścigach Alois Kankovsky (Elkov-Author), pokonując Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7rFuji) i Eryka Latonia (Kolss-BDC). Najszybszym z „pomarańczowych” był Jakub Kaczmarek, który uplasował się na 5. miejscu.

Kankovsky został nowym liderem wyścigu. Marcin Białobłocki przesunął się na 6.miejsce.