Dookoła Mazowsza: Kiendyś piąty w generalce.

Zwycięzcą 4. etapu wyścigu Dookoła Mazowsza został kolarz ekipy BDC Team, Mateusz Komar. Po samotnym finiszu na mecie w Szydłowcu pokonał reprezentanta Wojska Polskiego, Wojciecha Skarżyńskiego i kolegę klubowego Roberta Radosza, który został zwycięzcą wyścigu.

Czwarty etap wyścigu został rozegrany na rundach wokół Szydłowca. Kolarze mieli do pokonania 10 rund długości 16,6 kilometra co dawało łącznie dystans 166 kilometrów. Na trasie etapu usytuowana była górska premia którą kolarze pokonywali 10 razy a dodatkowym utrudnieniem był ciągle padający deszcz i bardzo niska temperatura.

Jak podczas wcześniejszych etapów, od samego startu w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Kiedy kolarze pokonywali trzecią rundę z peletonu odjechała grupa ośmiu kolarzy, którym udało się dość szybko zdobyć 1,5 minutową przewagę. Tuż za nimi z peletonu odskoczyła kolejna 6-osobowa grupka, która mocno pracując szybko dojechała do pierwszej grupy uciekinierów. Na czele peletonu powstała 14-osobowa grupa, która na kolejnej rundzie miała już prawie czterominutową przewagę. Po przejechaniu połowy dystansu z ucieczki zaatakowała trójka kolarzy: Artur Detko (BGŻ Team), Mateusz Komar (BDC Team) i Wojciech Skarżyński (reprezentacja Wojska Polskiego). Trójka śmiałków szybko zyskiwała przewagę a mocno pracujący peleton na 8 rundzie wchłonął pozostałą grupę. Przed peletonem z 4 minutowa przewagą podążali do mety Komar, Detko i Skarżyński. Najwięcej sił z trójki uciekinierów zachował Mateusz Komar (BDC Team) który odjechał współtowarzyszom ucieczki i samotnie mijając metę, został zwycięzca 4. etapu wyścigu. Za nim, z 2-minutowa stratą, linię mety minął Wojciech Skarzyński, a Artura Detkę wchłonął peleton, który na metę w Szydłowcu przyprowadził Robert Radosz (DBC Team).
Tuż przed samą linia mety miała miejsce bardzo groźna kraksa w której uczestniczyli walczący o bonifikaty, a tym samym zwycięstwo w wyścigu, Krzysztof Jeżowski i Rudiger Selig.

Zwycięzcą wyścigu „Dookoła Mazowsza” został Robert Radosz (BDC Team) który wyprzedził o 1 sek. Rudigera Seliga (Jenatec – Cycling) i o 3 sek. Krzysztofa Jeżowskiego (BGŻ Team).

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na 5 miejscu z 21 sekundową stratą do zwycięzcy.