Aktualności

Dookoła Mazowsza: kolejne zwycięstwo Grzegorza Stępniaka

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) w sprinterskim pojedynku na ulicach Nowego Dworu Mazowieckiego pokonał Mateusza Nowaka (Reprezentacja Polski u-23) i Tomasza Smolenia (BGŻ Team) i został zwycięzcą 2. etapu wyścigu Dookoła Mazowsza.

W kolejnym dniu rywalizacji w wyścigu Dokoła Mazowsza, kolarze musieli się „zmierzyć” z trasą długości 176 kilometrów, która prowadziła drogami nieopodal Nowego Dworu. Przy słonecznej i bardzo dusznej pogodzie, kolarze wyruszyli na trasę 2. etapu, by po przejechaniu całego dystansu (10 rund po 15 km każda) powrócić z powrotem do Nowego Dworu i rozegrać finisz etapu.

Przez pierwsze cztery rundy peleton jechał dynamicznie, bardzo mocnym tempem, co nie sprzyjało, by ktokolwiek mógł odjechać z peletonu. Wszystkie próby jakie się pojawiały były momentalnie likwidowane. Dopiero na 5. rundzie, kiedy spadło nieco tempo jazdy, z peletonu odjechała 9-osobowa grupka kolarzy w której byli m.in. Piotr Gawroński (CCC), Marcin Sapa (BDC), Błażej Janiaczyk (BGŻ), Marcin Wolski (Wibatech). Grupka uzyskała kilkudziesięciu sekundową przewagę, która dość szybko zwiększała się i w pewnym momencie wynosiła ponad 4 minuty. W peletonie znowu nie było chętnych by podjąć się likwidacji ucieczki.

Na kolejnej z rund z uciekającej grupki zaatakowali: Marcin Sapa, Marcin Wolski i Sierhiej Papok (Reprezentacja Białorusi), pozostawiając za sobą pozostałych kolarzy z ucieczki.

Kiedy do mety pozostawało około 50 kilometrów na czoło peletonu „wyszła” ekipa CCC Polsat Polkowice i razem z zawodnikami BGZ Team rozpoczęto pogoń za ucieczką. Rozpędzony peleton momentalnie wchłonął na początku 6-osobową grupkę a na 15 kilometrów do mety nie było już śladu po trójce kolarzy jadącej z przodu.

Na ostatnich kilometrach przed metą ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczęła rozprowadzanie swojego najszybszego sprintera, Grzegorza Stępniaka. Precyzyjnie ustawiony „pociąg” doprowadził zawodnika na ostatnią prostą, gdzie „wykończeniem” zajął się Grzegorz, wyprzedzając ze znaczną przewagą swoich rywali: Mateusza Nowaka i Tomasza Smolenia.

 

Finisz Grzegorza Stępniaka na mecie 2. etapu w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dzisiejsze zwycięstwo etapowe jest moim pierwszym zwycięstwem w wyścigu UCI z czego bardzo się cieszę – powiedział po finiszu Grzegorz Stępniak. Jestem bardzo zadowolony, ze mogłem dzisiaj stanąć na najwyższym stopniu podium za co dziękuję całej mojej ekipie, która perfekcyjnie doprowadziła mnie do tego zwycięstwa.

 

Podium zwycięzców 2. etapu wyscigu.

 

Grzegorz Stępniak zwycięzca 2.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza.

Po dzisiejszym etapie, posiadaczem koszulki lidera wyścigu jest nadal Adam Wadecki (BDC MarcPol) a Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) zajmuje trzecie miejsce ze stratą 6 sek. do lidera.

Ekipa CCC Polsat Polkowice prowadzi w klasyfikacji drużynowej.