Aktualności

Dookoła Mazowsza: kolejne zwycięstwo Papoka, Owsian drugi

Białorusin Siarhiej Papok wygrał w czwartek w Łomży 3. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza – Lotto Mazovia Tour wyprzedzając na mecie Łukasza Owsian (CCC Polsat Polkowice) i Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ).

Papok był najszybszy z peletonu minimalnie wyprzedzając Łukasza Owsiana z CCC Polsat Polkowice. O zwycięstwie zadecydowały centymetry – Białorusin błyskawicznym przyspieszeniem doszedł prowadzącego Owsiana tuż przed kreską i rzutem roweru wyprzedził Polaka. Na trzeciej pozycji uplasował się Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ).

Tak jak poprzednie etapy, 160-kilometrowy odcinkek z Wysokiego Mazowieckiego do Łomży przebiegał w bardzo szybkim tempie. Pomimo tego nie brakowało ataków i prób ucieczek. Jeszcze na kilkanaście kilometrów przed metą na czele znajdowała się piątka kolarzy, mająca trzyminutową przewagę nad dużą grupą. W miarę zbliżania się mety główny peleton mocno jednak przyspieszył i już na rundach na ulicach Łomży doścignięty został ostatni ze śmiałków – Patryk Stosz z zespołu Chrobry Lasocki Głogów.

Trudna technicznie, kręta i pagórkowata trasa finiszowych okrążeń spowodowała, że ponad stuosobowy peleton mocno się rozciągnął. Próbował jeszcze atakować były lider wyścigu Grzegorz Stępniak z CCC Polsat Polkowice, ale ostatecznie o losach zwycięstwa decydował finisz. W pierwszej grupie byli niemal wszyscy zawodnicy czołówki klasyfikacji, zaś nieznaczne przesunięcia spowodowane są zdobytymi na trasie i na mecie bonifikatami.

Część zespołów jechała w czwartek dość zachowawczo rezerwując siły na bardzo ważny dla układu klasyfikacji piątkowy, poranny etap jazdy drużynowej na czas w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Wyniki 3. etapu (Wysokie Mazowieckie – Łomża, 160 km):

1. Siarhiej Papok (Białoruś) – 3:32.03

2. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)

3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)

4. Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy Drink)

5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

6. Jonas Koch (Niemcy/LKT Brandenburg) – wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja po trzech etapach:

1. Sierhiej Papok (Białoruś) – 11:08.29

2. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ) – strata 4 s

3. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ) 11

4. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) 14

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 15

6. Marcin Sapa (BDC MarcPol) 17

 

źródło: informacja prasowa