Aktualności

Dookoła Mazowsza: Latoń 7. w prologu

Eryk Latoń zajął 7.miejsce w prologu otwierającym Wyścig dookoła Mazowsza. Stracił on 4 sekundy do zwycięzcy i pierwszego lidera zmagań, Adriana Banaszka (Verva ActiveJet).

Mazowiecka etapówka rozpoczęła się od 2,5-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas, na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych w Warszawie. Do zmagań przystąpiło 140 kolarzy, a wśród nich było 6 zawodników CCC Sprandi Polkowice: Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Alan Banaszek, Nikolay Mihaylov i Tomasz Kiendyś.

Rywalizację utrudniał deszcz, a najlepiej z tymi warunkami i taką trasą poradził sobie Adrian Banaszek. Ukończył on czasówkę w 2 minuty i 50 sekund. Drugi był jego kolega z zespołu, Kamil Gradek, a trzeci Maximilian Beyer (Reprezentacja Niemiec).

Eryk Latoń był najszybszym z „pomarańczowych” tego dnia, tracąc 4 sekundy do zwycięzcy i plasując się na 7.pozycji. Łącznie w pierwszej „15” sklasyfikowanych zostało czterech reprezentantów polkowickiej grupy, gdyż Mihaylov, Stępniak i Kiendyś zajęli odpowiednio 11., 12. i 13. miejsce.

Jutro rozegrany zostanie etap ze startu wspólnego wokół Kozienic o długości 165 kilometrów.