Aktualności

Dookoła Mazowsza: Lisowicz czwarty w generalce.

Sebastian Forke (Team Nutrixxion – Sparkasse) okazał się najszybszy na mecie finałowego, 4. etapu tegorocznego wyścigu Mazovia Tour. Niemiec odnosząc wszystkie cztery zwycięstwa etapowe został jednocześnie triumfował w tej imprezie.

Podczas ostatniego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 167 kilometrowy, płaski odcinek z Nowego Dworu Mazowieckiego do Płocka.

Od samego startu na czele peletonu ton nadawała ekipa Nutrixxion – Sparkasse, która próbowała kasować wszystkie próby ataków, starając się doprowadzić do finiszu z dużej grupy. Mimo tego od peletonu odjechała siedmioosobowa grupa w której m.in. znalazł się Jarek Rebiewski. Grupa uzyskała w pewnym momencie 3 minutową przewagę, ale współpraca między kolarzami nie układała się najlepiej i w konsekwencji przed wjazdem na rundy w Płocku ucieczka została zlikwidowana. Bardzo trudny finałowy podjazd na metę na Starym Rynku w Płocku kolarze pokonywali trzykrotnie i tu właśnie rozegrała się walka o etapowe zwycięstwo. Mimo, że peleton podzielił się na mniejsze grupy to w pierwszej zasadniczej grupie znaleźli się sprinterzy i to między nimi doszło do walki o zwycięstwo. I znowu jak na poprzednich etapach prawdziwy popis sprintu pokazał Sebastiana Forke, który na ulicach Płocka odniósł swe czwarte zwycięstwo etapowe w tej imprezie. Za plecami Niemca finiszowali Adam Wadecki (Warmia i Mazury) i Rudiger Selig (Jenatec-Cycling). Jako czwarty na mecie w Płocku finiszował Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej, Niemcy zajęli wszystkie trzy miejsca na „pudle”. Forke o 24 sekundy wyprzedził Henninga Bommela (LKT-Team-Brandenburg) i o 34 sekundy Rudigera Seliga (Jenatec-Cycling). Najlepszy z Polaków, Tomasz Lisowicz (CCC Polsat-Polkowice) zakończył rywalizację na 4. pozycji.

Tomasz Lisowicz został również zwycięzcą klasyfikacji najaktywniejszych.

4. etap, Nowy Dwór Mazowiecki – Płock, 167,1 km

1. Forke Sebastian (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 8.04.07
2. Wadecki Adam (Pol) Warmia I Mazury
3. Selig Rudiger (Ger) Jenatec-Cycling
4. Jeżowski Krzysztof (Pol) CCC Polsat Polkowice

14. Lisowicz Tomasz
30. Rębiewski Jarosław
31. Smoleń Tomasz
38. Kiendyś Tomasz

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Forke Sebastian (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 15.44.20
2. Bommel Henning (Ger) Lkt-Team-Brandenburg 00.24
3. Selig Rudiger (Ger) Jenatec-Cycling 00.34

4. Lisowicz Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice
8. Jeżowski Krzysztof (Pol) CCC Polsat Polkowice 00.40
11. Rębiewski Jarosław (Pol) CCC Polsat Polkowice
14. Kiendyś Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice
20. Smoleń Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice