Aktualności

Dookoła Mazowsza: Małecki wygrywa klasyfikację młodzieżową

Dzięki odważnej akcji na ostatnim etapie i sekundom bonifikaty na premiach lotnych, Kamil Małecki zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu dookoła Mazowsza.

Info: 4.etap, 29 lipca, Kozienice – Kozienice, 165km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Etapy Wyścigu dookoła Mazowsza rozgrywane były w tegorocznej edycji według podobnego scenariusza, z szybkim początkiem i długim formowaniem się ucieczki. Na ostatnim odcinku odjazd został odpuszczony dopiero po 75 kilometrach, a w grupce znalazł się Kamil Małecki. Jechał on na czele w towarzystwie trójki – Michał Podlaski (Voster), Adrian Karpiuk (Mayday Team Ziemia Lubelska) i Tobias Magdeburg (Ked-Stevens Radetteam Berlin).

Jako, że uciekinierzy uzyskali prowadzenie dopiero w okolicach półmetka, peleton nie mógł pozwolić im na uzyskanie większej przewagi i maksymalna różnica wyniosła 1:30.

Małecki w pełni wykorzystał fakt jazdy na czele w drugiej fazie zmagań, wygrywając dwie premie lotne i zdobywając 6 sekund bonifikaty. Awansował w ten sposób na 6.miejsce w generalce i pozycję lidera klasyfikacji młodzieżowej.

Młody zawodnik polkowickiej ekipy, razem z Podlaskim, był ostatnim uciekinierem dościgniętym przez peleton, 22km przed metą. Od tamtej pory rządy w grupie pełniły ekipy sprinterskie i doprowadziły one do masowego finiszu. Wygrał go Alois Kankovsky (Elkov Author), który równocześnie mógł się też cieszyć z triumfu w końcowej generalce. Na kresce ograł Emilsa Liepinsa (Rietumu Banka Riga), a finałowym zestawieniu wyprzedził Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7r Fuji).

W Kozienicach najszybszym z „pomarańczowych” był Jakub Kaczmarek, który był 19. Małecki uzyskał ten sam czas co zwycięzca, utrzymując wywalczoną w lotnych sprintach lokatę.

Wyniki